10 пенсій вчителям: як отримати та які потрібні умови

14838
3 коментарі

10 пенсій вчителям

В Україні працює норма про 10 пенсій вчителям, які виходять на заслужений відпочинок за віком. У Пенсійному фонді України розповіли, хто має право та які умови потрібні для цього.

Працівники освіти мають право отримати грошову допомогу у розмірі 10 мінімальних пенсій станом на день виходу на залужений відпочинок.

Така допомога призначається під час оформлення пенсії за віком (від 60 до 65 років залежно від тривалості набутого страхового стажу). А після 60 років на допомогу можуть розраховувати особи, які на момент досягнення цього віку у 2021 році мають страховий стаж не менше 28 років.

Умови отримання 10 пенсій

Особа має право отримати грошову допомогу у разі, якщо до цього моменту не отримувала пенсію іншого виду. Серед умов отримання вказується:

  • наявність страхового стажу на посадах, які дають право на призначення пенсії за вислугу років (35 років для чоловіків та 30 років для жінок);
  • людина має працювати в закладі або установі державної/комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, на день досягнення пенсійного віку.

Працівники освіти можуть отримати пенсію за вислугу років до настання можливості отримати пенсію за віком.

Незалежно від віку, пенсія призначається за наявності вислуги років на відповідних посадах не менше як:

  • 25 років станом на 01 квітня 2015 року,
  • 25 років 6 місяців станом на 01 січня 2016 року,
  • 26 років 6 місяців станом на 11 жовтня 2017 року.

До вислуги років враховується робота:

  • вчителів, викладачів, вихователів, директорів та інших в загальноосвітніх навчальних закладах;
  • вихователів, музичних керівників, директорів (завідуючих) та інших в дошкільних навчальних закладах;
  • художніх керівників, керівників, завідуючих, директорів та їх заступників в позашкільних навчальних закладах.

Розмір пенсії визначається з урахуванням страхового стажу та зарплати, з якої сплачено страхові внески (за всі періоди страхового стажу з 01.07.2000). За бажанням особи додатково може бути враховано заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року.

(За матеріалами ПФУ)


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


3 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ірина
2 років тому

Дуже цікавий підхід державних органів щодо призначення 10 пенсій.Особливо в частині надання її людям з інвалідністю. Пропрацювала в закладі освіти 38 років. В декретній відпустці була 8 місяців. З 2002 по 2009 інв. 2 групи, продовжувала працювати на ставку й сплачувати податки. Дана категорія громадян і так обділена і в зарплаті і в пенсії, але треба щоб було ще гірше, ну виявляється не можна давати 10 пенсій. А може треба змінити підхід , а не грести всіх під одну лінію, то таким людям можна було б дати і по 5 пенсій. Все в нашій державі через одне місце

Стефанія
1 рік тому

У 2012 році пішла ,на той час так мені сказали ,на пільгову пенсію , що виховала 5 дітей. 4 рок и стажу за училище не врахували, а пояснили, що врахують, коли піду на пенсію за віком. В зв’язку з пенсійною реформою за віком мені довелось іти не в 55 років, а в 60 років. 2 жовтня 2022 року виповнилось мені 60 років і я пішла на перерахунок пенсії за віком. Але, на жаль, мені повідомили, що я вже за віком і були здивовані, чому 4 роки стажу за училище не врахували ще у 2012 році.
До кого іти на скаргу подавати?
Не порадите?
А 10 пенсій учительських коли мпли би дати: тоді?
Тепер?
Де справедливість?


Новини

Відео

Аналітика