14 травня, 10-00. Прес-конференція з приводу створення Коаліції 1325 Донеччина


1055
коментарі відсутні

14 травня, 10-00. Прес-конференція з приводу створення Коаліції 1325 Донеччина - Фото №1

 

Запрошуємо представників ЗМІ на прес-конференцію з приводу створення Коаліції 1325 Донеччина

 

Час та дата: 14 травня,  10:00

Місце проведення: Антикризовий медіа-центр, Краматорськ, вул. Марата, 1.

Загальна інформація

Резолюція Ради Безпеки ООН № 1325, відома як резолюція «Жінки, мир, безпека», була прийнята в 2000 році.

Це невеликий, але дуже важливий документ, в якому вперше визнавався непропорційний і унікальний вплив збройних конфліктів на жінок і наголошувалось на необхідності повноцінної активної участі жінок як суб’єктів у питаннях миру і безпеки. Жінки вже не будуть представлятися лише безпомічними жертвами.

На виконання положень Резолюції 1325 країни-члени ООН створюють свої Національні плани дій (НПД), як правило, терміном на 5 років. Також такі плани прийняли НАТО і ЄС.

Україна стала першою країною в світі, яка створила свій НПД під час гарячої фази військового конфлікту. Це сталося в 2016 році. Восени 2020-го був затверджений другий НПД, який містить нові стратегічні та оперативні цілі та пов’язані з ними завдання.

Області отримали від держави вказівку локалізувати НПД – розробити та почати реалізацію регіональних і місцевих планів. Без участі громадських організацій ця робота не буде ефективною. Так почався процес створення регіональних Коаліцій.

Коаліція 1325 Донеччина була утворена в лютому 2021 року за ініціативою ООН Жінки.

До неї увійшли 36 учасників – 33 громадських організації та 3 ініціативні групи, які поставили підписи під відповідним Меморандумом.

В ньому Учасники Коаліції засвідчують, що мають намір консолідувати зусилля, спрямовані на розробку, реалізацію та моніторинг регіональних та місцевих ініціатив у Донецькій області відповідно до Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, Мир, Безпека».

Коаліція 1325 Донеччина є найбільшою з подібних регіональних структур і відкрита до приєднання нових учасників.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі