2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

Напередодні Всесвітнього дня водно-болотних угідь Тетяна Керносенко, начальниця  відділу рекреації та екологічної освіти регіонально-ландшафтного парку «Клебан-Бик», розповіла про його призначення й мету.

Які заходи ви проводите до цього дня?

Кожного року ми проводимо тематичні заходи з учнями шкіл. Проводимо прибирання сміття й ведемо інформаційну роботу: розповсюджуємо листівки, надаємо інформацію в ЗМІ та соціальних мережах. Ми розповідаємо про те, як утворилося це свято, наскільки воно важливе, інформуємо про необхідність збереження водно-болотних угідь. Вони важливі не тільки для тварин, які розміщуються на цій території, а й для людей, які споживають воду. Дуже важливо зберегти все це у чистому вигляді. Для того, щоб зберегти природу її, по-перше, не треба забруднювати.

В яких містах проводите інформаційно-роз’яснювальну роботу?

Ми намагаємося охопити, наскільки можливо, більшу аудиторію. З цією метою відвідуємо заклади міст Краматорська, Дружківки, Бахмута, Торецька й Костянтинівського району. Учні жваво відкликаються на наші пропозиції, а ми приєднуємося до їх акцій. Вони проводять заходи на екологічні тематики. Зараз проходить конкурс Екологічних бригад. Приємно спостерігати, як вони впроваджують знайдений матеріал у вигляді постановочних сценок,  віршів, плакатів.

Чи належить «Клебан-Бик» до водно-болотних угідь?

Наш парк стоїть у черзі на занесення до міжнародного списку водно-болотних угідь. Ця справа зупинилася у зв’язку із бойовими діями на Донбасі. Взагалі в цьому році в нашому парку створено науковий відділ, який буде займатися цією проблемою.

Під яким гаслом проходить ця дата?

Цього року день болотно-водних угідь секретаріатом  Рамсарської конвенції запроваджено за темою «Водно-болотних угідь та зміни клімату». З’ясовуючи цю тему, вони запропонували серію лозунгів: «Водно-болотні угіддя – ключ до вирішення проблем, пов’язаних зі зміною клімату», «Ми не безсилі у протидії зміни клімату», «Водно-болотні угіддя допомагають нам» й «Годі виснажувати водно-болотні угіддя». Всі ці девізи кажуть про те, що зміна клімату – провина людини, що виснажує природне середовище й не замислюється про те, яким воно буде завтра. Тому ми закликаємо всіх берегти навколишнє середовище.

Юлія Дерека


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies