215 українських героїв звільнено з полону: деталі

Вчора, 21 вересня, в результаті обміну з російського полону вдалося повернути 215 захисників України.

Серед звільнених – військовослужбовці ЗСУ, ВМС, НГУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби, ДССТ та двоє цивільних.

Окрім того, звільнили й 10 іноземців, яких окупанти засудили до смертної кари за захист України.

За одного фаната росії – 200 українських героїв

«Українці! Українки! Ми повертаємо додому наших людей. Щойно завершився обмін. Сьогодні у нас 215 хороших новин. 215! Це однозначно перемога для нашої держави, для всього нашого суспільства. А головне – для 215 родин, які зможуть побачити своїх близьких у безпеці», – сказав у відеозверненні президент Володимир Зеленський.

За його словами, операція зі звільнення полонених містила три складові:

  • обмін українців на кума Володимира Путіна Віктора Медведчука;
  • звільнення 5 командирів за сприяння президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана;
  • звільнення 10 іноземців, які воювали за Україну, за посередництва Саудівської Аравії.

«Перша складова: ми обміняли одного фаната Росії (кума президента рф Віктора Медведчука – АКМЦ.) на 200 воїнів. Спочатку нам пропонували повернути 50 наших людей в обмін на одного з тих, хто перебував у слідчому ізоляторі СБУ. Ми говорили, наполягали. Число 50 зросло до двохсот. Вони вже в Україні. Я вважаю, це хороший результат. Хоча навіть більше, ніж 200… Бо серед звільнених українок є ті, хто готується стати мамою (Мар’яна Мамонова, медик», – розповів Зеленський.

Мар’яна Мамонова (фото РБК-Україна)

За п’ятьох українських командирів Росії віддали 55 полонених окупантів, звільнених за сприяння Ердогана

«Україна домовилася з Туреччиною – я говорив про це з президентом Ердоганом, – що п’ятеро наших командирів, яких звільняють з полону, перебуватимуть у повній безпеці, у комфортних умовах і під особистою протекцією президента Туреччини. На час до кінця війни. Але ми забезпечимо їхнім родинам можливість з ними бачитися. Сергій Волинський, Святослав Паламар,  Денис Прокопенко, Олег Хоменко, Денис Шлега», – сказав Зеленський.

Окрім того, були звільнені іноземці, які воювали за Україну.

«Додому повернуться: п’ять громадян Великої Британії, два громадяни США, один громадянин Марокко і громадянин Швеції, один громадянин Хорватії. Ворог призначив їм вирок – довгий термін ув’язнення чи смертну кару. Ми врятували їм життя. Усі вони повернуться додому за посередництва Саудівської Аравії», – сказав Зеленський.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими опублікував повний список осіб, яких вдалося повернути з російського полону.

Держава дбає про звільнених з полону оборонців

У Мінреінтеграції повідомили, що під час обміну було передано «пакунки для звільнених з полону українців».

«Рюкзаки зібрані окремо для чоловіків та жінок – з урахуванням потреб. В кожному: одяг, взуття, засоби гігієни, їжа, вода. Майже всі товари – від українських виробників. Також не забули про смартфон – щоб за його допомогою звільнені не лише швидко зв’язались з рідними, а й отримали можливість оперативно поновити особисті документи в «Дії» та доступ до банківських рахунків», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що перелік речей був визначений під час попередніх обмінів, враховуючи потреби звільнених з полону.

Окрім того, звільнені з полону отримають кошти у розмірі 100 000 гривень, які Мінреінтеграції продовжує перераховувати також сім’ям тих, хто поки що в неволі.

Україна працює над обміном «всіх на всіх»

Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що держава продовжує роботу над обміном військовополоненими з рф.

«Ми пам’ятаємо про всіх, хто залишається в полоні. Україна разом із союзниками працює над обміном «всіх на всіх». Успіхи ЗСУ у контрнаступі щодня збільшують обмінний фонд. Зі свого боку, з боку Офісу генерального прокурора докладаємо максимум зусиль для повернення додому наших героїв», – написав він.

Генпрокурор також додав, що жоден воєнний злочин росії не залишається безкарним.

«Усі російські воєнні злочини будуть розслідувані, а злочинці отримають покарання», – додав Костін.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies