401
коментарі відсутні
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Протягом минулої доби війська рф 14 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Найбільше постраждали Покровський, Краматорський і Бахмутський райони. Про це повідомляють у пресслужбі Головного управлінняі Національної поліції в Донецькій області
У Покровському районі:
у Красному Лимані Мирноградської громади загинула людина, пошкоджено житловий будинок;
у Покровську — одна людина загинула, ще одна поранена, пошкоджено три приватні будинки;
у Родинському пошкоджено адміністративну будівлю;
у Білицькому Добропільської громади — гуртожиток, багатоповерхівка та низка приватних будинків.
У Краматорському районі:
у Лимані зруйновано три будинки, ще 15 пошкоджено, а також господарча споруда, лінії електропередач і газопостачання;
в Іллінівці поранено мирну людину, пошкоджено 19 приватних будинків, електромережу та газогін;
у Дружківці пошкоджено нежитлове приміщення;
у Костянтинівці руйнувань зазнали багатоквартирний та вісім приватних будинків, лінія електропередач.
У Бахмутському районі:
у Сіверську пошкоджено вісім будинків;
у Серебрянці руйнувань зазнали 10 приватних осель.
З-під обстрілів евакуйовано 140 людей, з них 28 дітей. Війна завдає серйозних втрат цивільному населенню та інфраструктурі області.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Протягом минулої доби російські окупанти здійснили 3 658 обстрілів, атакуючи як лінію фронту, так і житлові квартали. Під вогонь потрапили 10 населених пунктів, зруйновано 64 цивільних об’єкти, зокрема 41 житловий будинок.
Сіверськ
Покровськ
Костянтинівка
Дружківка
Подільське
Слов’янськ
Воскресенка
За фактами атак поліція та СБУ відкрили справи за ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини).
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Поки Україна продовжує боротьбу за своє майбутнє, юні спортсмени демонструють силу духу та незламність на спортивних аренах. Одним із таких прикладів став 16-річний Богдан Котенко із Соледару, який блискуче виступив на зимовому чемпіонаті України з плавання серед юніорів та юнаків. Про це повідомляє Донецька ОВА
Змагання проходили у Броварах (Київська область) з 26 лютого по 1 березня і зібрали понад 400 учасників з усіх куточків країни. Донеччину на чемпіонаті представляли 12 спортсменів, серед яких яскраво проявив себе Богдан Котенко.
Фото: Донецька ОВА
Фото: Донецька ОВА
Юний плавець впевнено заявив про себе, завоювавши 5 нагород у категорії «юнаки»:
Золото:
– 100 м на спині – 59,92 с
– 50 м вільним стилем – 24,03 с
Срібло:
– 100 м вільним стилем – 53,39 с
– 50 м на спині – 27,56 с
– 100 м батерфляєм – 57,19 с
Окрім цього, Богдан гідно змагався у старшій віковій категорії юніорів, де також продемонстрував високі результати:
– 5 місце – 50 м вільним стилем (24,03 с)
– 6 місце – 100 м батерфляєм (57,19 с)
– 7 місце – 100 м на спині (59,92 с)
– 8 місце – 200 м на спині (2:12.07)
Богдан Котенко не лише вкотре підтвердив свій талант, а й довів, що український спорт попри все продовжує розвиватися, а молоді спортсмени – боротися за перемоги.
Окрім Богдана, серед топових результатів чемпіонату – Катерина Ебауер, яка змагалася у віковій категорії 2009-2011 р.н. і також увійшла до вісімки найкращих:
– 5 місце – 200 м на спині (2:28.17)
– 6 місце – 50 м на спині (32,37 с)
– 8 місце – 100 м на спині (1:09.30)
До змагань спортсменів підготували досвідчені тренери: Вадим Колечко, Сергій Ксенніков та Юлія Тернова. Саме вони доклали чимало зусиль, щоб юні плавці показали найкращі результати на всеукраїнській арені.
Незважаючи на всі виклики, українські спортсмени продовжують прославляти країну, доводячи, що наполегливість, талант і робота над собою дають свої плоди.
Успіх Богдана Котенка та його команди – це не просто спортивні здобутки, а яскравий приклад того, як молоде покоління бореться за майбутнє України, у тому числі й на спортивних аренах.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Міжнародна гуманітарна організація «ACTED» розпочала благодійну місію в Україні у 2015 році, зосередившись у ті часи на східних регіонах. А вже з лютого 2022 року розгорнула свою діяльність по всій країні задля підтримки постраждалих від повномасштабної війни. Водночас як тоді, так і зараз, фокусується на тих, хто найбільше потребує підтримки — мешканцях прифронтової Донеччини та переселенцях. І попри те, що в інформаційному просторі зазвичай вказано лише про грошову допомогу, за цей час «ACTED» надала різноманітну підтримку понад 2,3 млн людей та реалізувала багатогалузеві проєкти на суму понад 100 млн євро.
З 2015 року у Слов’янську діяв один з офісів «ACTED». Співробітники французької організації працювали як у самому місті, так і далеко за його межами. Зокрема ще до початку широкомасштабної російської агресії реалізували програму «ACTED-AGORA», спрямовану на надання підтримки місцевим органам влади в Донецькій та Луганській областях у розробці стратегій розвитку. За результатами великомасштабної багатосекторної оцінки та фактичних цілей проєкт об’єднав відповідних учасників програми допомоги та місцевих зацікавлених сторін у серії консультацій та семінарів, щоб сприяти розробці планів відновлення на рівні громад.
Реалізована була також програма «ACTED», направлена на зниження ризику катастроф, що пов’язані з військовими діями на територіях Донеччини та Луганщини. Діяльність зосереджена в основному на сфері цивільного захисту (різних рівнів), але була розширена на підтримку обласних (районних, місцевих) адміністрацій та неурядових організацій, що працювали на той час у східному регіоні країни.
У рамках спільного проєкту з «WASH» проводилось відновлення та встановлення систем водопостачання і каналізації на Донеччині. Зокрема відповідним комунальним підприємствам надали матеріали та обладнання для аварійного ремонту систем водопостачання. Колективні центри на Донеччині отримували бутильовану воду, гігієнічні набори тощо. Загалом цей проєкт екологічно спрямованої діяльності, адже величезну увагу приділяли не тільки забезпеченню водою населення та відновлення роботи критичної інфраструктури, а й безпосередньо чистоті та природі. Наприклад, у Маріуполі «ACTED» організувала прибирання великого звалища, а на цьому місті вже потім було висаджено кілька десятків канадських тополь.
Водночас вже майже 10 років організація надає грошову допомогу найбільш вразливим верствам населення, а також гранти на навчання, перекваліфікацію й створення малого бізнесу.
Від самого початку повномасштабних військових дій і до сьогодні найбільше страждає від російської навали Донецька область. Розуміючи це, а також потреби людей, які залишаються на підконтрольній українському уряду території (як прифронтової, так і деокупованої), пріоритетом «ACTED» є базові потреби громад. Допомога містить видачу грошової підтримки для родин, які опинились у скрутному становищі (переселенці, одинокі батьки, пенсіонери, особи з інвалідністю тощо). Крім того, надавалась допомога на опалення для проходження осінньо-зимового періоду, люди отримували продуктові набори та засоби гігієни тощо.
Нині у межах програми легкого і середнього ремонту «ACTED» допомагає жителям деокупованої Святогірської громади відновлювати домівки, які постраждали внаслідок обстрілів. Завдяки цій ініціативі вже вдалося повністю відремонтувати 42 будинки, що належать вразливим категоріям населення, зокрема літнім людям, родинам із дітьми та особам з інвалідністю.
До речі, саме у ці дні «ACTED» проводить реєстрацію на багатоцільову грошову допомогу у Хрестищенському старостаті Святогірської громади. Її можуть отримати домогосподарства у селах Хрестище, Микільське, Адамівка та Глибока Макатиха, якщо відповідають певним умовам. Зокрема мають три і більше дітей до 18 років або дітей до 2 років, у родині є особи з інвалідністю чи люди із тяжкими хронічними хворобами, одинокі батьки та пенсіонери, вагітні жінки. Отримати кошти можуть і домогосподарства, які безпосередньо постраждали внаслідок війни та мають повністю або частково зруйноване житло, поранення або у родині є загиблі близькі.
Не забувають благодійники й про те, що одноразова допомога — не вихід для тих, хто планує майбутнє. Саме тому на Донеччині проводилась грантова програма на розвиток бізнесу. Тільки в Олександрівській громаді «ACTED» надала мешканцям, які там фактично проживають, 168 грантів у розмірі від 26 до 36 тис. грн. Здебільшого допомогу спрямували на сільськогосподарську діяльність (розведення качок, свиней, створення теплиць для вирощування овочів тощо). Крім того, жителі громади виявили бажання розвивати свої навички з кулінарної майстерності та бьюті індустрії (майстер перукар). За результатами цієї програми в Олександрівській громаді було відкрито 45 ФОП.
(
Водночас «ACTED» разом з партнерами, фондом «Мирне небо», проводили для жителів Донеччини (усіх, а не лише тих, хто отримав гранти) бізнес-консультації та навчання зі спеціалістами (ветеринари, кухарі, юристи).
Гранти для відкриття власної справи надають не тільки у прифронтових та деокупованих регіонах, а й в інших областях України, де знайшли прихисток переселенці. Це і грошова підтримка для відкриття бізнесу, і кошти на закупівлю обладнання, і допомога в різних сферах (тренінги, навчання, консультації тощо) для відновлення життя ВПО в інших громадах.
Місця тимчасового проживання ВПО далеко не всі пристосовані для життя родин, особливо з дітьми. У багатьох з них немає санітарних умов, кухонь, обладнання. Держава не здатна закрити ці потреби, тож благодійні організації беруть такі місії на себе.
Не винятком є й «ACTED», яка проводить ремонтні роботи (у тому числі капітальні) у місцях компактного проживання та домівках, які позначені як соціальне житло. Ідеться про нерухомість, яку та чи інша громада може здати в оренду без оплати чи передати у власність окремим групам населення за доступною ціною. Таке житло майже в усіх випадках потребує ремонтів та великих коштів. Тож організація допомагає відновити або замінити дах, налагодити водопостачання, зробити санвузли, встановити вікна тощо. Крім того, надає побутову техніку та створює комфортні умови для проживання. Кілька таких приміщень вже відремонтовано та повністю облаштовано, зокрема у Вінницькій та Чернівецькій областях.
«Перші тижні проживання у гуртожитку були вкрай важкими – місць не вистачало, доводилось спати на матрацах. Кухні були дуже старі, не функціональні. Один холодильник «Донбас» на всіх, а нас було понад 250 людей, які проживали на той час. Один на всіх душ на першому поверсі, одна пральна машина», — згадує перші місяці життя у МТП у Чернівецькій області переселенець з Маріуполя Василь Брига.
Вже за кілька місяців такого проживання люди з цього гуртожитку (переважно з Донеччини та Луганщини) вирішили взяти ситуацію в свої руки та звернулися за допомогою до благодійників.
«Найголовніше те, що тепер у нас на третьому, четвертому та п’ятому поверхах є окремі та повністю обладнані кухні, а не одна на всю будівлю з однією конфоркою, як було раніше. Нам дуже сильно допомогла організація «ACTED». Вони зробили капітальний ремонт, замінили підлогу, поклали плитку, провели всі необхідні комунікації. Там є мийки, навісні меблі, два великих холодильники, мікрохвильовка, мультиварка, чайник… Це все нам надали «ACTED». Ще й проклали нову проводку скрізь, щоб техніка працювала», — каже Василь.
Дуже часто, за словами комунікаційної менеджерки «ACTED», коли люди вже облаштувались на новому місці та живуть у більш-менш прийнятних умовах, вони залюбки починають займатися волонтерською діяльністю. Зокрема допомагають військовим, які боронять рідний край та й взагалі нашу країну. Переселенці в’яжуть шкарпетки, випікають смаколики, плетуть сітки. І всі сподіваються, що колись буде мир і вони зможуть повернутися додому або хоча б мати іншу, проте власну домівку.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Через окупацію та бойові дії об’єкти інфраструктури, соціальної та освітньої сфери, а також будинки у Лиманській громаді постраждали на 90%. Нині там вже думають про майбутню відбудову. При плануванні хочуть врахувати сфери, які раніше були економічною складовою громади. Які це напрямки та як вони діють нині – дивіться в інтерв’ю з начальником Лиманської МВА Олександром Журавльовим.
#СхідВідновлення
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!