28 травня, 11-00. Підсумкова пресконференція за результатами V, ювілейного, фестивального сезону


528
коментарі відсутні

28 травня, 11-00. Підсумкова пресконференція за результатами V, ювілейного, фестивального сезону - Фото №1

 

Запрошуємо на підсумкову пресконференцію за результатами V, ювілейного, фестивального сезону.

 

Час та дата: 11-00, 28 травня

Місце проведення: Антикризовий медіа-центр, вул. Марата, 1, м. Краматорськ

 

На Донеччині та Луганщині завершився літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс»

За попередні роки «Кальміюс» зібрав найширше представництво митців та літераторів з усієї України та став упізнаваним регіональним мистецьким брендом Донеччини. Заходи фестивалю відвідали близько 20 тисяч жителів регіону, на Донеччину приїхали понад 200 митців з усієї України та Європи.

Спікери події:

  • Олександра Папіна, засновниця фестивалю «Кальміюс»,
  • Тетяна Пилипець, співзасновниця фестивалю «Кальміюс»,
  • Ольга Нікуліна, медіа координатора фестивалю,
  • Галина Вдовиченко, письменниця, членкиня Українського PEN,
  • Олена Лотоцька, письменниця.

Під час заходу організатори літературно-мистецького фестивалю “Кальміюс” розкажуть про підсумки ключових заходів фестивалю, які тривали протягом квітня-травня.

Протягом квітня в рамках фестивалю «Кальміюс» на Донеччину завітали дитячі українські письменники Сашко Дерманський, Катерина Кулик, Євгенія Пірог. Також відбулась літературна зустріч з Василем Піддубним та Віталієм Запекою. Для жителів сходу наживо співали музиканти гурту «Очеретяний кіт».

Зустрічі відбувались як в онлайн-режимі, так і у звичному живому форматі в Краматорську та Добропіллі. Через карантинні обмеження виставу «Зелене Євангеліє» Шкільного театру УКУ «НА Симонових стовпах» зі Львова. Транслювали з церкви у Львові, щ дало можливість подивитись її не тільки жителям Донеччиний, але й усієї України.

У травні в рамках фестивалю три вистави для глядачів показав Львівський театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки». Ці вистави були для глядачів різного віку: для найменших –«В гості до Сонечка», для підлітків – «Ось та Ась» , для юнацтва та дорослих – «Божественна комедія». Через карантинні обмеження в зал на виставу не змогли потрапити багато глядачів. Для більшого охоплення організували стрім вистав – загалом три вистави змогли побачити 37 тис. людей!

Найактивнішими були травневі вихідні 15-16 травня.
Вперше літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс» проводився просто неба – на центральній площі Краматорська. Вуличний формат фестивалю був частково обумовлений вимогами карантину, проте дав свої позитивні результати. Участь у заходах могли узяти звичайні перехожі, а не тільки ті, хто слідкував за перебігом фестивалю через соцмережі.

Під час вуличного фестивалю відбулись зустрічі з письменниками, літературні дискусії на актуальні теми, для дітей провели майстер-класи, усі бажаючі мали можливість придбати книжки на книжковій толоці, яку організували українські видавництва.

Сергій Жадан презентував свою нову книжку «Псалом авіації», яку тільки забрав з типографії. А увечері на площі відбувся концерт Жадана та Лінії Маннергейма. Обидва заходи транслювались онлайн. Загалом вуличний фестиваль відвідали майже 1 тис. учасників.

Також у ці дні були організовані зустрічі письменників з читачами у Бахмуті на базі місцевої бібліотеки та в Покровську у Центрі ветеранів АТО «Поруч».

Уперше літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс» поїхав на Луганщину. 22 травня у Сєвєродонецьку відбулась літературна зустріч з письменниками, а ввечері того ж дня – концерт Соломії Чубай POETY «Чубай. Україна. Любов» у супроводі Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії.

23 травня відбулись заключні заходи фестивалю в Краматорську. Літературна зустріч з письменниками, майстер-клас з художницею та казкаркою, а ввечері – концерт Соломії Чубай.

Додаткова інформація для ЗМІ: alexpapina@i.ua або за телефоном 066-538-29-22,
контактна особа – Олександра Папіна
Проведення фестивалю «Кальміюс» стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Партнери фестивалю – Управління культури і туризму ДонОДА, PEN Ukraine, Isar Ednannia. Інформаційниі партнери – Антикризовий медіа центр та KramatorskPost


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі