Відкриття археологічной виставки «Людина в просторі степу. Доба каменю. Доба бронзи»

17 жовтня  о 16.00 за адресою м. Краматорськ, вул.Академічна, 84 ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ відкриває археологічну виставку «Людина в просторі степу. Доба каменю. Доба бронзи».

Виставка розповість про життя людей нашого краю від палеоліту до XII століття до нашої ери. Це період так званої праісторії, часи про які немає писемних свідчень, коли про життя людей розповідають лише археологічні знахідки, найінформативнішими з яких є поховання.

Ми  розкажемо про таємниці курганів Донеччини, покажемо предмети побуту та духовного  життя  сучасників Тутанхамона та розкриємо секрети перших металургів.

Більшість предметів були знайдені під час розкопок на території Донецької області у 2017-2018 роках. Предмети стародавніх гірників-металургів надані Бахмутським краєзнавчим музеєм.

Куратори:

Дмитро Білько

Анастасія Гайдукевич-Качуро

Наукові консультанти:

Юрій Бровендер

Юрій Коваль

Архітектура та дизайн виставки:

ТОВ «AMUSEUM»

Подальший розвиток проекту «Людина в просторі степу.Доба каменю.Доба бронзм» передбачає постійну роботу тематичних лекторіїв, гуртків та майстер-класів, розширення виставки мультимедійними компонентами та оцифрування колекції.

Довідково:Донецький обласний краєзнавчий музей був перереєстрований у Краматорську у 2016 році, без приміщення і експонатури. За цей час наукові співробітники музею зібрали достатньо «живого» археологічного матеріалу, який потребує збереження, та провели ґрунтовну наукову роботу щодо вивчення та атрибуції пам’яток.
Також на території, підконтрольній Україні, працюють три відділи музею: Меморіальний музей-садиба Володимира Немировича-Данченка та Миколи Корфа (село Нескучне), Музей Сергія Прокоф’єва (село Сонцівка) і Великоанадольський музей лісу.
Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies