4 км багатостраждальної дороги між Мирноградом і Костянтинівкою обіцяють завершити в жовтні
На Донеччині після окупації Донецька автотраса Покровськ-Бахмут-Михайлівка забрала на себе основне навантаження. Але її стан, що і до того залишав бажати кращого, тепер став для водіїв справжнім випробовуванням. Ситуацію мав змінити розпочатий ще в травні капітальний ремонт. Натомість, тільки погіршив.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Вразливі категорії бахмутян отримали допомогу на понад 2,4 млн гривень: кому допомогли та як подати заяву
Влада м. Бахмут Донецької області спрямувала 2,4 млн грн на підтримку вразливих мешканців громади у березні 2025 року. Матеріальну підтримку отримали літні та люди з інвалідністю, поранені військові та сім’ї загиблих воїнів.
Про це повідомили в УСЗН Бахмутської міськради.
Зазначається, що 15 березня 2025 року було проведено фінансування виплати матеріальної допомоги 282 особам на загальну суму 2 409 268,16 грн за рахунок коштів бюджету Бахмутської міської територіальної громади. Рішення про виплату приймала комісія виконавчого комітету Бахмутської міської ради по розгляду звернень окремих категорій громадян.
Зокрема, допомогу отримали 8 родин загиблих (померлих) Захисників України на загальну суму 110 000,00 грн. Одному захиснику України, який отримав поранення, травму чи контузію під час участі в бойових діях надали 25 000,00 грн. Крім того, п’ять військовозобов’язаних, яких призвано на військову службу під час мобілізації або прийнято на службу до військових підрозділів сил оборони за першим контрактом на строк не менше 3 років надали 227 100,00 грн.
Грошову допомогу отримали також цивільні мешканці Бахмута, які знаходяться у складній життєвій ситуації. Зокрема, матеріальну підтримку надали:
- 32 громадянам, які опинились в скрутних життєвих обставинах на загальну суму 254 000,00 грн;
- 307 особам похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на загальну суму 1 710 000,00 грн;
- 7 особам з числа окремих вразливих категорій на придбання твердого палива на загальну суму 70 000,00 грн;
- 1 особі на оплату проїзду дитини, яка потребує особливої соціальної уваги та підтримки, до/з закладу оздоровлення та відпочинку на загальну суму 1 168,16 грн;
- 2 тяжкохворим громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 12 000,00 грн.
Виплата зазначеної матеріальної допомоги отримувачам здійснена шляхом зарахування коштів на особисті поточні рахунки заявників, відкриті у банківській установі.
«Крім цього, 15 березня 2025 року проведено фінансування виплати щомісячної допомоги 2 особам, які досягли 100 річного віку, за рахунок коштів бюджету Бахмутської міської територіальної громади на загальну суму 6 000,00 грн», — додали в УСЗН.
Читайте також: Переселенцям з Донеччини нагадали, як працює чат-бот «Єдине вікно: помічник ВПО»
Як бахмутянам податися на матеріальну допомогу
Заяви на виплати матеріальної допомоги можна подавати до УСЗН Бахмутської громади, нагадали у «Вільному радіо». З повним переліком необхідних документів можна ознайомитися за посиланням, а надіслати на одну зі скриньок відомства:
01523@dn.gov.ua; 01524@dn.gov.ua; 01530@dn.gov.ua; 01531@dn.gov.ua; upszn@bahmutrada.gov.ua.
Також бахмутяни, які потребують додаткової інформації чи консультації, можуть звертатися за одним з номерів телефону: + (38) 099-713-39-80; + (38) 099-713-42-50; + (38) 095-498-76-15; + (38) 066-191-66-48.
Управління соцзахисту населення працює у будні дні з 9:00 до 17:00.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Як працюватиме пересувне відділення Укрпошти у Покровську
Після закриття останнього стаціонарного відділення Укрпошти 28 січня жителі Покровська не залишаться без послуг поштового оператора. У місто буде приїжджати пересувне відділення.
Про організацію та графік роботи розповів керівник Донецької філії «Укрпошти» Максим Сутковий, пише Суспільне Донбас.
За його словами, працівників компанії будуть доставляти у Покровськ броньованим автомобілем. Планується, що послуги Укрпошти будуть надавати містянам щодня, крім понеділка (інформація згодом буде уточнена). Відповідні оголошення будуть розміщувати на фасаді стаціонарного приміщення. Оскільки мобільний зв’язок поблизу лінії фронта нестабільний, використовувати цей канал оповіщення населення не будуть.
За попередніми планами, пересувне відділення Укрпошти надаватиме послуги у тому ж приміщенні, де було стаціонарне. Попередньо режим роботи буде з 11:30 до 14:00, в залежності від навантаження та безпекової складової.
Як повідомив Максим Сутковий, наразі в Донецькій області працює 67 відділень — як пересувних так і стаціонарних. Планів закривати якесь з них поки що немає, але все залежить від безпекової ситуації.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Відсьогодні у Покровську припиняє роботу відділення Укрпошти
З вівторка, 28 січня, через погіршення безпекової ситуації у Покровську закривають останнє відділення Укрпошти. Жителям міста обіцяють, що до них приїздитимуть мобільні бригади.
Про це повідомив начальник Донецької дирекції Укрпошти Максим Сутковий, пише Вільне радіо.
Зазначається, що припиняє роботу відділення Укрпошти №85302, розташоване за адресою: вул. Миколи Яцюка, 158.
Максим Сутковий запевнив, що до Покровська відтепер буде приїздити мобільне відділення та надавати послуги. Також, за його словами, місцеві жителі зможуть користуватися послугами Укрпошти стаціонарно у Родинському — близько 22 кілометрів від Покровська. Там продовжить працювати відділення №85310.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Комунальники у Покровську отримали техніку та захисне спорядження
Попри військові дії навколо Покровська та складну оперативну ситуацію в громаді, тут досі залишаються люди, які продовжують свою діяльність навіть під обстрілами. Зокрема комунальні служби, які допомагають з відновленням критичної інфраструктури та забезпечують базові умови для життя мешканців. Наразі вони отримали важливу допомогу від організації «Кімонікс» — засоби безпеки та технічне оснащення.
Про це повідомляє Покровська міська військова адміністрація.
Зазначається, що організація «Кімонікс» передала комунальникам громади: 10 бронежилетів і касок, 5 зарядних станцій, 12 аптечок та 15 ноутбуків для комунальників, що працюють у складних умовах. Отримані бронежилети та каски допоможуть убезпечити життя цих працівників, знизивши ризики при виконанні їхніх завдань. Захист у таких умовах є життєво важливим, адже навіть на цивільних об’єктах часто виникають небезпечні ситуації.
«Безпека та забезпечення наших комунальників є одним із пріоритетів у роботі гуманітарного штабу. Вони виконують неймовірно важливу місію – підтримують життєдіяльність громади навіть у найскладніших умовах. Отримана допомога дозволить їм працювати більш ефективно та безпечно. Дякуємо нашим партнерам за підтримку!» — зазначив керівник гуманітарного штабу Покровської МВА Дмитро Єрмолович.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Краєзнавчий музей Бахмута: життя та збереження спадщини в умовах війни
Бахмутський краєзнавчий музей був заснований понад 100 років тому. За цей час він двічі був знищений. Під час Другої світової війни його спалили нацисти, а під час повномасштабного вторгнення – зруйнували росіяни. Однак музею вдавалося відроджуватися. Нині заклад працює в евакуації, організовує виставки та зберігає культурну спадщину рідного краю.
Труднощі війни та релокація експозиції музею
Бахмутський краєзнавчий музей зберігав понад 30 тис. експонатів та мав 14 залів. У його колекції були особисті речі поетів Миколи Чернявського та Володимира Сосюри. Заклад двічі переживав знищення. У 1941 році його спалили нацисти, а під час повномасштабного вторгнення будівлю зруйнували російські окупанти.
У 2022 році співробітники музею почали вивозити експонати у більш безпечні регіони. З евакуацією допомагали працівники обласного управління культури та волонтери. Зрештою з Бахмута були змушені виїжджати і співробітники як в інші області Україні, так і закордон. За словами Ігоря Корнацького, тимчасово виконуючого обов’язки директора Бахмутського краєзнавчого музею, для працівників був введений дистанційний режим роботи.
«Підтримка від держави надходила у вигляді заробітної плати. До останнього оплачувались комунальні платежі. Ми так працювали до вересня 2022 року. З транспортом для першочергової евакуації допомогло міське управління культури. Надходила допомога і від волонтерів, і від громадських організацій, які фокусувались саме на порятунку культурної спадщини. Це «Український центр допомоги мистецтву» та «Штаб порятунку спадщини» (HERI), які розподіляли допомогу від міжнародних організацій. Також музей співпрацює з культурним фондом «Ізоляція», – розповідає Ігор Корнацький.
Попри релокацію, Бахмутський краєзнавчий музей продовжує діяльність. Зокрема ведеться науково-дослідницька робота та триває експозиційно-виставковий формат. Частина співробітників музею працює у дистанційному режимі. Куди саме вивезли колекцію, з міркувань безпеки не розповідають.
Виставкова діяльність та цифровізація
Хмельницький обласний художній музей, грудень 2024 року
Одним із значних проєктів у евакуації Бахмутського краєзнавчого музею стала виставка «Бахмут. Не віддамо». Експозиція складалася із картин художниці Катерини Руденко. Проєкт вдалося реалізувати завдяки співпраці краєзнавчого музею з громадською організацією «Бахмутська фортеця» та міською радою. «Бахмут. Не віддамо» презентували у Києві, Харкові та Хмельницьку. Також спільно з Меморіальним центром «Бабин Яр» у 2023 році була представлена документальна виставка «Бахмут – обличчя геноциду 1942/2022». На експозиції показали фотокопії з колекції Бахмутського краєзнавчого музею.
«У 2024 році, продовжуючи нашу співпрацю з музейними установами, у Хмельницькому обласному художньому музеї представили виставку «Фотографи старовинного Бахмута». На ній показали копії 100 світлин і поштових листівок з колекції. Там були представлені фотографії міста, яке воно мало виглядав сто років тому», – говорить в.о. директора Бахмутського краєзнавчого музею Ігор Корнацький.
Нині тривають і онлайн-виставки, серед них добірки робіт бахмутських і донецьких художників, ікони з колекції тощо. Побачити їх можна у соціальних мережах закладу.
«Крім того, музей бере участь у державній програмі цифровізації культурної спадщини. Наразі є Реєстр музейного фонду України, започаткований Міністерством культури та стратегічних комунікацій. Передбачається, що в нього будуть внесені всі колекції державних музеїв України. До цього реєстру ми вносимо опис та фотографії експонатів, які встигли оцифрувати», – зазначає Ігор Корнацький.
Хмельницький обласний художній музей, цифровізація, січень 2025 року
Протягом 2023-2024 років шість музеїв Донеччини спільно з Хмельницьким обласним художнім музеєм оцифрували понад 1000 експонатів. Зробили це за підтримки Українського культурного фонду, громадської організації «Goethe-Institut» та посольства Німеччини. Крім того, евакуйовані музеї отримають технічне обладнання, аби продовжити цифровізацію самостійно. За словами в.о. директора музею Ігоря Корнацького, нині всі сподіваються на перемогу, мріють про повернення на рідну землю та відбудову Бахмута.
Анна Бальчінос
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!