45 місцевих залишаються на прифронтовій Луганщині: чому не виїжджають та як виживають

На підконтрольній території Луганської області ситуація залишається вкрай важкою. Зараз ворог контролює 95% її території. Усі населені пункти знаходиться під постійними обстрілами російської армії. Ворог атакує та не полишає планів окупувати весь регіон. І попри те, що на деяких ділянках загарбники завдають до 10−12 наземних атак на день, тут залишаються цивільні.

Голова Луганської обласної військової адміністрації (ОВA) Артем Лисогор в інтерв’ю LIGA.net зазначив, що неокуповані території рф обстрілює зі ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню та керованих авіабомб.

«Через те, що росіяни окупували майже всю область, вони мають великий вибір у зброї для ураження по тій частині, яку звільнили. 45 людей, які проживають на цих територіях, не виїжджають навіть після смертей сусідів. Минулого тижня лише четверо погодилися на евакуацію. Разом з цим спроби захопити всю область не припиняються»,  — каже Лисогор.

Читайте також: Росія завдала збитків довкіллю Луганщини на понад 516 млрд грн

Він нагадав, що у 2022-му була спроба деокупації — тоді звільнили 15 населених пунктів. І зазначив, що лінія фронту наразі залишається стабільною.

«Ворог атакує, але наші сили міцно стоять і вкопалися. Один з найважчих напрямків — Білогорівський. Ворог майже постійно завдає там ударів, до 10−12 наземних атак на день. Ще один важкий напрямок — Лиманський», — говорить очільник Луганської ОВА.

За його словам, люди, які залишаються жити в таких умовах — переважно похилого віку й переконання виїхати для них не спрацьовують.

«У мене чоловік тут похований. Куди я поїду? Я вже пожила», так відповідають нам місцеві, — каже Лисогор. — Вони звикли до своєї землі. І далі саджають городи поруч з фронтом. Готові покинути хату тільки тоді, коли вона вже горітиме».

Читайте також: Жителям Луганщини пропонують заповнити анкети щодо відмови від неушкодженого житла та отримання компенсації

Люди живуть у приватному секторі, тож мають криниці та пічки. Однак тут немає ані централізованого постачання води, ані світла.

«Ми забезпечуємо продуктами, медициною, генераторами. Але шляхи постачання стають дедалі складнішими — росія обстрілює дороги», — додав голова Луганської ОВА.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies