Зібрали для вас посилання на державні сервіси з використанням мап, які можуть стати у нагоді під час подорожі, пошуку роботи або ж навіть боротьби за чистоту навколишнього середовища.
Мапа пунктів пропуску
Наразі функціонують одразу дві інтерактивних мапи пунктів пропуску. Одна – оперативна, підготовлена митною службою (дивись на фото вище). На ній відображаються відкриті та зачинені пункти пропуску митного контролю. Закриті позначені червоним кольором, відкриті – зеленим. Зазначимо, що наразі понад половина пунктів пропуску закрита відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України щодо запобігання занесенню і поширенню коронавірусу COVID-19.
Другий варіант мапи тут, на сайті Державної прикордонної служби. За допомогою неї зазвичай можна переглянути онлайн інформацію про стан завантаженості пунктів та в режимі реального часу бачити накопичення автівок перед ними. Інформація про черги та інфографіка оновлюється кожні чотири години. Нині на сайті з мапою з’явилася інформація, що закриті пункти пропуску у зв’язку із карантином на ній не відображаються.
Мапа Укравтодору
Інтерактивну мапу шляхів нещодавно презентував Укравтодор. Вона надає користувачам інформацію про дороги державного значення. Серед заявлених розробниками можливостей – контроль за дотриманням програми будівництва і ремонтів. Так, на карті зазначені ділянки, що будуть відремонтовані за базовим сценарієм оновлення доріг.
Крім того, тут розміщуватиметься актуальна інформація щодо ДТП, ремонтів, перекриття та ускладнення руху тощо. Основними джерелами отримання даних є інформація від дорожніх служб, дані гідрометеоцентру, системи Weigh-in-motion, дорожніх засобів контролю. Також у користувачів є можливість лишати власні звернення.
Мапа вакансій
Інтерактивна мапа вакансій працює в Донецькій області. Послуга дозволяє отримати інформацію про
- актуальні вакансії,
- умови праці,
- вимоги роботодавця і
- контакти рекрутерів.
Використання сервісу безкоштовне. Щоб отримати докладну інформацію, треба обрати відповідний центр зайнятості за геолокацією.
Мапа «Мережа автобусних маршрутів»
В Україні налічується приблизно 170 тисяч кілометрів автошляхів, якими регулярно курсують тисячі перевізників (звичайно, не в період карантину) . За оцінками Міністерства інфраструктури України, не менше 30–40% автобусних перевезень у країні перебувають у тіні, тобто перевізники працюють без ліцензії на перевезення пасажирів або дозволів на конкретні маршрути.
Мапа «Мережа автобусних маршрутів» покликана візуалізувати мережу автобусного сполучення, щоб побачити, на яких напрямах існує брак маршрутів, систематизувати інформацію про операторів пасажирських перевезень, дати можливість громадянам перевіряти маршрути і ліцензії перевізників під час планування поїздки.
Лінії на мапі – це маршрути, а точками позначено населені пункти, де він починається та закінчується. Проте, за нашими спостереженнями, наразі не уся інформація на мапі є актуальною, тож потребує додаткової перевірки.
Інтерактивна мапа стихійних сміттєзвалищ
Інтерактивна мапа Мінприроди надає можливість громадянам надіслати звернення про місця стихійних сміттєзвалищ. До звернення можна додати інформацію про геолокацію та фотографії звалища. Інформація щодо статусу опрацювання звернення та відповідних заходів місцевих органів влади відображатиметься у персональному кабінеті. Наразі на мапі на території Донеччини відображаються місця 192 стихійних звалищ, 49 з них вже ліквідовано.
Кадастрова мапа України
Це інформаційний портал, на якому оприлюднюються відомості Державного земельного кадастру, а також інші інформаційно-довідкові матеріали. Інформацію про земельну ділянку можна шукати за кадастровим номером, назвою адміністративно-територіальної одиниці або за географічними координатами.
В Україні запустять інтерактивну мапу про ситуацію в лікарнях щодо COVID-19
Найближчим часом МОЗ України планує запустити інтерактивну мапу, де в онлайн-режимі можна буде побачити, як звільняються ліжка та перепрофільовуються лікарні в країні. Вони прийматимуть хворих на COVID-19.
«Для тих випадків, коли пацієнти будуть потребувати госпіталізації, інтенсивної терапії чи реанімаційних заходів, розроблено мапу, яка чітко показуватиме бригаді швидкої допомоги, в якій лікарні на сьогоднішній день є вільне ліжко, яке забезпечене всім необхідним обладнанням, аби врятувати життя», – розповів заступник голови МОЗ та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу 19 березня.
Ріта Карпенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!