Кабінет Міністрів України 12 червня погодив проєкт постанови Верховної Ради «Про ліквідацію та утворення районів». Зокрема, нею передбачено створення в Україні 129 районів замість 490.
Причини утворення нових одиниць субрегіонального (районного) рівня
Черговим етапом децентралізації стало затвердження Урядом адміністративних центрів, меж районів та територіальних громад для всіх областей України. Зокрема, за проєктом передбачено створення понад 1470 об’єднаних територіальних громад – ОТГ. За словами міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, схвалення цих постанов приведе систему адміністративно-територіального устрою України до сучасних вимог та європейських стандартів.
На сьогодні на мапі Україні існує 490 районів, які, за словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, були утворені ще у Радянському Союзі. Нині вони не відповідають сучасним вимогам для організації ефективної роботи місцевої влади. За його словами, нині в різних районах України кількість населення може різко відрізнятися й коливатися від 5 до 180 тисяч осіб. Наприклад, один з найменших районів Донецької області станом на 1 січня 2019 року є Добропільський, з кількістю населення 15182 осіб.
Принципи утворення нових районів
Мапи майбутніх районів були підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій, з одного боку, та експертами, з іншого. Всі запропоновані ними варіанти пройшли цього і минулого року широке обговорення. В основі формування нових районів полягає два основні принципи:
1) одиниця субрегіонального (районного) рівня або ОСР має бути компактною, географічно цілісною та нерозривною;
2) кількість постійного населення ОСР має становити не менше, ніж 150 тисяч осіб.
Кількість районів в Україні скоротиться майже вчетверо
Згідно з відповідним проєктом постанови Верховної Ради, передбачається формування 129 районів в Україні. Зокрема: Вінницька область – 5 районів; Волинська – 4; Дніпропетровська – 6; Донецька – 8; Житомирська – 4; Закарпатська – 5; Запорізька – 5; Івано-Франківська – 5; Київська – 6; Кіровоградська – 4; Луганська – 8; Львівська – 7; Миколаївська – 4; Одеська – 6; Полтавська – 4; Рівненська – 4; Сумська – 5; Тернопільська – 3; Харківська – 7; Херсонська – 3; Хмельницька – 5; Черкаська – 4; Чернівецька – 3; Чернігівська – 4 та АР Крим – 10.
Зокрема, Донецька область складатиметься з 8 районів замість 18. За новим адміністративно-територіальним поділом на Донеччини будуть: Бахмутський, Волноваський, Горлівський, Донецький, Кальміуський, Краматорський, Маріупольський та Покровський райони.
Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!