«Абетка з безпеки» від МВС України для школярів: чому важлива та де знайти
«Абетка з безпеки» розроблена МВС України для дітей середньої школи, щоб вони мали можливість знайти відповіді на свої нагальні питання.
За кілька днів українські школи розпочнуть навчальний процес.
Цьогоріч він проходитиме в очній та змішаній формі через триваючу війну в Україні.
Школи Донецької та Луганської областей повністю перейшли на дистанційний формат навчання. Тож багато школярів мають можливість продовжувати здобувати освіту у рідній школі в онлайн режимі або піти до іншої школи в тому місті, куди переїхали в пошуках безпеки.
Війна диктує нові виклики.
«1 вересня ми так ще не зустрічали. Це виклик для країни, для всіх учасників освітнього процесу, а також для підрозділів системи МВС, які беруть безпосередню участь в організації безпечного освітнього середовища в час війни», – зазначив перший заступник очільника МВС Євген Єнін.
«Абетка з безпеки»
Як розповіли на сайті відомства, новий довідник підходить для дітей середньої школи. Він містить базові рекомендації щодо поведінки у «найбільш типових екстраординарних ситуаціях», пов’язаних з військовим станом.
«У цьому посібнику зібрані поради від А до Я, які допоможуть дітям, батькам, викладачам зберегти здоров’я й життя. Тут є відповіді на найактуальніші запитання воєнного сьогодення», – сказав Єнін.
Зокрема про правильне реагування на сигнал повітряної тривоги, дії при знаходженні тих чи інших снарядів, поведінку та дії у разі хімічної чи радіоактивної небезпеки.
Окрім того, у довіднику можна дізнатися про правила дорожнього руху, пожежну безпеку, правила їзди на велосипедах та електросамокатах. Діти можуть також дізнатися про першу домедичну допомогу і навчитися безпечній поведінці в інтернеті завдяки порадам від кіберполіції.
«Також («Абетка з безпеки» – АКМЦ) охоплює питання буллінгу, дотримання Правил дорожнього руху. А також охоплює питання булінгу, дотримання правил дорожнього руху. Це надзвичайно корисний посібник. І, до речі, мої діти почали сьогоднішній ранок з її вивчення. Тому раджу його всім для прочитання й використання», – зазначив Єнін.
Ознайомитися з «Абеткою безпеки» в електронній версії можна за посиланням.
Як триває підготовка до навчального року
Наразі активно провадиться робота з підготовки закладів освіти до навчального року.
«Ми починали з трохи більш ніж 10% готовності навчальних закладів до навчального року. Сьогодні ми маємо трохи більше 50%, які охоплюють понад 50% студентів, учнів, дошкільнят», – повідомив перший заступник очільника МВС.
Щоб забезпечити навчання дітей Міністерство внутрішніх справ також активно включається у підготовку до навчального року одразу в кількох площинах.
«МВС активно співпрацює в військовими адміністраціями та балансоутримувачами навчальних закладів, надаючи їм всю можливу методичну підтримку. За кожним навчальним закладом України, незалежно від форми власності, закріплений відповідальний співробітник ДСНС, який готовий надати методичну підтримку і рекомендації з питань безпеки», – сказав Євгеній Єнін.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки розробило 4 моделі навчання в закладах загальної середньої освіти в умовах повномасштабної війни росії проти України. В їхню основу покладені можливі локації учнів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!