Аеропорт у Краматорську та нейро-судинний центр у Дружківці – Донеччина формує Стратегію розвитку

Попри військові дії, Донецькій області вдалося досягти економічної стабілізації та напрацювати пріоритетні напрямки сталого розвитку. Основні проекти, які мають забезпечити довготривалий ефект, обговорювались на засіданні обласної Ради регіонального розвитку. У ньому взяли участь народні депутати України, міські голови, голови ОТГ, райдержадміністрацій та районних рад, керівники підрозділів ДонОДА, представники міжнародних організацій, громадськості та бізнесу.

“Протягом чотирьох з половиною років нашим першочерговим завданням було та залишається подолання наслідків бойових дій, відновлення житла, соціальних об’єктів та інфраструктури. Проте нам вдалося зупинити істотне падіння та стабілізувати ключові соціально-економічні показники. Тому, попри складні обставини, ми дбаємо про розбудову Донецької області та втілюємо у життя багато амбітних проектів”, – повідомив голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць.

Серед досягнень регіону – залучення іноземних інвестицій у розмірі 3 мільярди гривень, будівництво опорних шкіл, спортмайданчиків, ЦНАПів, ремонт доріг, модернізація лікарень, підтримка малого та середнього бізнесу тощо. Всі ці проекти впроваджувались у рамках реалізації Стратегії розвитку Донецької області, розробленої у 2015 році.

Зараз настав час поновити стратегічне планування з урахуванням нових викликів, серед яких – відтік населення та його старіння, дефіцит професійних кадрів, збільшення навантаження на застарілу комунальну та соціальну інфраструктуру. Оновлена Стратегія має продемонструвати системний підхід та сформувати чіткий план дій на майбутнє.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Євгена Вілінського, у новій стратегії, яка розробляється на період з 2019 до 20127 року, набагато більше уваги приділяється розвитку підприємницького середовища задля залучення інвестицій, питанням екології, освіти, охорони здоров’я та безпековій складовій.

“Зараз розробляється більш приземлений план розвитку, значною мірою такий, що відповідає проблемам мешканців. З іншого боку, нова Стратегія містить довгострокові перспективні проекти, які матимуть вплив на десятиріччя. Це аеропорт у Краматорську та розбудова медицини третього рівня, яку Донецька область втратила після окупації частини території”, – зазначив Євген Вілінський.

Зокрема, будуть побудовані такі медичні заклади: багатопрофільна обласна лікарня та перинатальний центр у Краматорську, нейро-судинний центр у Дружківці, лікарня інтенсивного лікування у Маріуполі, обласна дитяча лікарня у Слов’янську. Голова ДонОДА Олександр Куць запевнив, що гроші на всі ці амбітні проекти знайдуться.

“Ми готуємо кошториси, і коли будемо знати точні суми – швидко знайдемо необхідні кошти, адже фінансування великих проектів може реалізовуватись як коштом державного бюджету, так і коштом іноземних інвестицій. Тобто у нас є джерела для фінансування найамбітніших проектів, залишається лише підготувати необхідну документацію”, – наголосив Олександр Куць.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies