Аграрний фронт Олександрівської громади

В умовах війни аграрії засівають поля – так живе Олександрівська селищна громада.


Догляд за озимими

Під урожай 2022 року сільськогосподарські підприємства та фермери Олександрівської громади засіяли 10 тис га озимими. Тепер ведуть роботи з підживлення.  Уже підживили 4 тис. га озимих, що складає 44% від загальної посівної площі. Про це повідомляють у відділі земельних відносин та АПК Олександрівської селищної ради.

«Фермери як козаки»

Хоча триває війна, аграрії готуються до посіву ярових. Планують сіяти пшеницю, соняшник та кукурудзу.

«Фермери зараз, як козаки, які колись охороняли кордони нашої землі й одночасно їх засівали. Нам є що захищати, бо це наша земля і тут наші сім’ї!» – говорить один із підприємців, який за станом здоров’я не підлягає службі у ЗСУ. У перші ж дні війни  фермер записався до тероборони та несе варту на блокпостах.

З розсадою та свіжими овочами

Готуються до вирощування врожаїв і ті, хто самостійно обробляють землю, а також городники. Жителі громади купують посівний матеріал у тих же обсягах, як і минулого року. Про це розповідають продавці, що навесні зазвичай торгують насінням.

«Люди впевнені, що незабаром буде мир, і вони як і раніше працюватимуть на своїй українській родючій землі», – кажуть у Олександірвській селищній раді.

Родина Кісненків вирощують овочі в теплицях. Роботи в тепличному господарстві розпочали вчасно, вже з’явились нові сходи. Через деякий час буде розсада для городників, а згодом і свіжі овочі для продажу в місцевих крамницях.

Польові роботи в умовах війни

Щоб забезпечити проведення весняно-польових робіт та безперебійну роботу АПК, міністерство дозволило експлуатацію сільськогосподарської техніки без реєстрації. Це стало можливим після наказу про технічне забезпечення комплексу польових робіт в умовах воєнного стану 2022 року.

Гострим залишається питання з робітниками в полі. Через проведення загальної мобілізації всі військовозобов’язані мають з’явитись до військкоматів. Проте в умовах війни економіка має витримати, тому запроваджений механізм бронювання працівникам за галузями. Аграріям можна надати заявки до профільного міністерства з обґрунтуванням броні для робітників.

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies