Зустріч з авторками та презентація книги «Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу» (2018)
Книга у популярній формі розповідає про те, як індустріалізація Донбасу з ХІХ століття і до сьогодні змінила образ регіону, перетворивши його на найбільш урбанізований край України. Поселення навколо заводів і шахт стали привабливим місцем самореалізації та нових можливостей, як для робітників, так і управлінців та бізнесменів. Як і в усіх промислових регіонах світу, ці поселення являли собою своєрідний організм, де все життя – робота, відпочинок, відносини між людьми, планування і міські громадські простори – була тісно пов’язана із підприємством. Така своєрідність породила свої міфи і стереотипи про мономіста – деякі з яких живуть і сьогодні, навіть якщо місто давно виросло і стало багатофункційним. Автори книги спробували критично подивитися на ці стереотипи, привернути увагу до індустріальної спадщини як позитивного ресурсу, але також показати ціну – екологічну та соціальну – яка стоїть за досягненнями промислової епохи.
Більше 100 унікальних фотографій з Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г.С. Пшеничного в Києві та з музейних зібрань становлять важливу частину цього дослідження.
Книга поширюється безкоштовно для бібліотек, музеїв, краєзнавчих товариств та інших організацій, де вона буде доступна читачам, також можна придбати особистий екземпляр.
Це видання стало результатом співпраці кількох авторів, що їх об’єднала ініціатива Центру міської історії (Львів) і Програма вивчення східної України ім. Ковальських Канадського інституту українських студій (Харків).
Під час зустрічі Олена Стяжкіна, докторка історичних наук, професорка, старша наукова співробітниця Інституту історії НАНУ, Ксенія Кузіна, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інситуту історії НАНУ, та Ірина Склокіна, кандидатка історичних наук, дослідниця Центру міської історії, представлять основні ідеї книги та знахідки, які в неї не увійшли.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!