Вже п’ятий рік в України точиться дискусія щодо можливих шляхів поновлення конституційних прав громадян, які внаслідок конфлікту втратили можливість реалізувати право на пенсії та виборчі права на місцевих виборах. Україна змушена реагувати на гібридні виклики агресії балансуючи між небхідністю дотримуватись демократичних та конституційних цінностей та міркуваннями власної безпеки.
То чим же погрожує Україні поновлення прав постраждалого населення, які ризики заважають парламентарям затвердити існуючі проекти або напрацювати нові шляхи їх відновлення?
Сьогодні в Україні близько 850 000 громадян незаконно позбавлені своєї пенсії. З них 150 000 громадян – це переселенці-пенсіонери, яких позбавили пенсії через те, що вони змогли придбати власне житло та змінили місце реєстрації, або виїхали за межі країни чи в інший спосіб порушили чинний порядок нарахування та виплати пенсій. Окрім цього внутрішньо переміщені особи в Україні не мають право обирати місцеву владу в громадах, в яких вони проживають. Через недоліки існуючого законодавства, ці громадяни України позбавлені дуже важливого інструменту впливу на розвиток громад.
Наразі у Верховній Раді України зареєстровано два законопроекти, які мають на меті відновлення прав переселенців. Це законопроект №6692 та №6240. Однак народні депутати до сих пір так і не розглянули їх.
Про перспективи відновлення прав переселенців в Україні та можливі наслідки продовження політики дискримінації ВПО розкаже Радник з питань ВПО в Донецькій області Oleksandr Voroshkov
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!