3 — 6 жовтня 2017р. громадські активісти із дев’яти областей України (Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Рівненська, Черкаська, Чернівецька, Херсонська) відвідали Дніпро з чотириденним навчальним туром «Розвиток місцевих громад». Навчальний тур проводив Центр «Тамариск» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу. Про це повідомляє прес-служба «Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».
Почався навчальний тур зі знайомства з «Тамариском». Гості подивилися два фільми про Школу позитивних змін, в якій навчалися представники громадських об’єднань з різних регіонів України, відео вуличної акції про права внутрішніх переселенців. Відбувся обмін думками учасників заходу щодо об’єднання зусиль організацій громадянського суспільства щодо демократичних перетворень у країні.
А потім – зустріч з представниками місцевих громадських організацій, які працюють з переселенцями і учасниками АТО. Гості дізналися багато нового про БФ «Допомога Дніпра» (перший центр на Дніпропетровщині, який почав приймати переселенців), ГО «Від мрії до дії» (допомагає переселенцям адаптуватися, перш за все дітям із зони АТО), ГО «Ріка життя» (надає психологічну допомогу українським воїнам і членам їх сімей). Учасники зустрічі обмінялися досвідом та кращими практиками.
Другий день був повністю присвячений зустрічам з ОГС, які ділилися досвідом і практиками взаємодії з владою.
Представники «Інституту громадської експертизи» Олексій Літвінов и Олексій Андрєєв розповідали про інструменти громадського контролю за діями влади, перш за все – про громадську експертизу. Провела для гостей свій майстер-клас «Механізми контролю органів місцевої влади» Ірина Туровська, очільник ГО «Кріворіжці». Учасники познайомилися також з діяльністю ГО «Агенція сталого розвитку Жовті Води», керівник якої Євген Глазирін розповів про розробку стратегічного плану розвитку міста Жовті Води на партнерських засадах (представники влади, експерти, громадські активісти). Він зазначив основні проблеми, які супроводжують процес розробки стратегії, серед яких: низька активність громадян, відсутність консенсусу у мешканців відносно майбутнього міста, відсутність вільного доступу до планів реалізації попередньої стратегії міста та звітів про їх виконання тощо.
Громади Жовтих Вод та Підгороднього є базовими для Центру «Тамариск» в плані реалізації концепції плідної взаємодії «третього сектора» і місцевої влади. У цих населених пунктах громадські діячі грають ключову роль в розвитку місцевих громад. Тому один з чотирьох днів навчального туру було витрачено на поїздку в місто Підгороднє, де проходили зустрічі не тільки з громадськими активістами, а й з мером і депутатами міськради. Відбулася дискусія про основні підходи, які використовують громадські активісти в процесі розвитку громади, яку модерував менеджер з комунікацій Центру «Тамариск» Віталій Моргун.
В останній день учасники мали можливість взяти участь у грі «Світ громад», яка є симулятором розвитку громади і базується на кооперативній стратегії. Гра дозволяє об’єднати людей з різними інтересами для досягнення спільної мети.
Підсумовуючи навчання, гості відзначили, що отримали багато нових знань і яскравих вражень. Всіх учасників не залишила байдужими екскурсія до Музею громадянського подвигу жителів Дніпра в подіях АТО.
Як наголошується в повідомленні прес-служби «Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», такі заходи об’єднують громадських активістів з різних регіонів України.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!