Антикорупційна реформа: передумови, чинники та створення нових органів. Графіка

Щороку у дослідженні брала участь різна кількість країн світу. Тим не менш, на тлі загальної картини Україна демонструє значний рівень корупційної складової у різних сферах життя.  Статистика Transparency International по Україні з 1998 року є беззаперечним свідченням стабільно високих показників корупції за часи незалежності.

У 2016 році Україна посіла 131-е місце за рівнем корупції з 176, на рівні з Росією, Казахстаном, Іраном та Непалом. Натомість, для порівняння, гідно виглядає ситуація в Грузії, яка посіла в рейтингу 44 місце.

Для отримання бажаного різні методи впливу використовують як конкретні держустанови, так і самі громадяни. Славнозвісне «кумівство», особисті зв’язки вирішують нагальні питання. На жаль, має місце і відверте вимагання та підкуп.  Політики звикли до «легких» грошей і не мають ані бажання, ані волі відмовлятися від корупційних схем, що приносять їм шалені прибутки. Що змінить реформа? Мета змін: невідворотність покарання за незаконне збагачення, хабарництво; бюджетне фінансування партій і їх прозора звітність; декларування статків чиновників і політиків; публічні звіти  про діяльність депутатів та роботи парламенту; переформатування правоохоронних та контролюючих органів; створення державних установ, що відповідатимуть за проведення реформи. Мають бути пильними і самі українці.                                                                             

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

я


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies