«Армія відновлення» працює на Донеччині

Розбирають завали, розчищають дороги, допомагають у видачі гуманітарної допомоги, працюють у лікарнях та соціальних пральнях – ці та інші роботи з відбудови деокупованих і постраждалих регіонів Донецької області виконують безробітні у межах проєкту Служби зайнятості «Армія відновлення». Ініціативу запустили восени 2022 року, щоб фінансово підтримати людей, які тимчасово втратили роботу та залучити їх до відновлення країни. Програма корисна як для жителів, так і для та громад, бо надає можливість безробітним працювати та отримувати заробітну плату. Нині за це можна отримати щонайменше 8000 грн за повний місяць. Звичайно, це тимчасова зайнятість, проте є багато прикладів, коли учасники суспільно корисних робіт отримували пропозиції постійного працевлаштування. Крім того, ці люди роблять внесок у відновлення та розвиток громад, адже деокуповані території Донеччини потребують відбудови та швидкого реагування на виклики, спричинені війною.

Відбудова після деокупації

Донецька обласна служба зайнятості активно долучає шукачів роботи до урядової програми «Армія відновлення». Безробітні отримують тимчасову зайнятість та виконують різні види робіт. Наразі суспільно корисні роботи організовані у 24 територіальних громадах Краматорського, Покровського та Волноваського районів із залученням 80 підприємств-замовників.

Серед найбільш затребуваних видів суспільно корисних робіт для Донецького регіону є надання послуг соціально-незахищеним верствам населення; облаштування захисних споруд; відновлення пошкодженої інфраструктури внаслідок бойових дій; розвантаження та фасування гуманітарної допомоги; надання соціальних послуг у пунктах незламності; заготівля дров для військових та населення; розбір завалів тощо.

Основні види робіт для учасників «Армії відновлення»

Найчастіше безробітні долучаються до відновлення пошкодженого майна, надання соціальних послуг уразливим верствам населення, облаштування приміщень під укриття, заготівлі дров тощо.

Так, на Лиманщині безробітних залучали до робіт з розбору завалів, розчищення автомобільних доріг, відновлення та облаштування об’єктів інфраструктури. Також учасники «Армії відновлення» допомагали у фасуванні і видачі гуманітарної допомоги місцевим мешканцям.

У деокупованому Святогірську, де існують проблеми з водопостачанням, учасники «Армії відновлення» долучились до роботи соціальної пральні. Безробітні допомагають місцевим мешканцям отримати послуги з прання та сушіння.

Донеччина лідирує у проєкті «Армія відновлення»

Донецька область є однією з найбільш активних учасників проєкту «Армія відновлення». З початку реалізації проєкту у суспільно корисних роботах взяли участь 19,7 тис мешканців регіону (в поточному році – 10,1 тис осіб), з них майже 2,7 тис внутрішньо переміщених осіб.

Яскравим прикладом робіт у теперішній час є соціальна пральня у Черкаській громаді Донецької області. Це одна з найпопулярніших послуг серед вразливих верств населення та переселенців, які знайшли прихисток у громаді. Її обслуговуванням займаються безробітні, які працюють на суспільно корисних роботах.

Соціальну пральню у Черкаській громаді відвідала очільниця Донецького обласного центру зайнятості Наталя Адамова (на фото справа)

Приймають та перуть речі у соціальній пральні дві місцеві жительки та переселенка з Лимана. Вони працюють тут майже з дня відкриття у лютому цього року. Кажуть, що попит на послугу зростає, а робота приносить їм справжнє задоволення, бо відчувають, яку корисну справу вони роблять для людей. Також учасники суспільно корисних робіт підтримують у належному стані приміщення, в якому розташована пральня.

Робота на користь собі та громаді

«Проєкт «Армія відновлення» – це не просто робота, це можливість для людей відчути свою значущість та внесок у відбудову рідного краю і громади. Ми бачимо, як наші учасники згуртовуються, допомагають один одному і набувають нових навичок. Приклад соціальної пральні у Черкаській громаді яскраво демонструє, як суспільно корисні роботи можуть змінити життя людей на краще», – зазначає Наталя Адамова, в.о. директора Донецького обласного центру зайнятості.

Наталя Адамова також додала, що в проєкті «Армія відновлення» можуть брати участь не тільки зареєстровані безробітні, а й внутрішньо переміщені особи, які не мають цього статусу.

«Наприкінці 2023 року до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану були внесені зміни. Відтепер фінансування суспільно корисних робіт за рахунок коштів  Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття може спрямовуватися не лише на роботи, які виконуються зареєстрованими безробітними, а й незайнятими внутрішньо переміщеними особами працездатного віку з-поміж застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного. З початку поточного року 188 незайнятих ВПО, які проживають в Донецькій області, були залучені до суспільно корисних робіт. За цим показником Донецька область посідає місце в рейтингу серед інших регіонів України», – підкреслила Наталя Адамова.

Долучитися до суспільно корисних робіт може кожен охочий працездатного віку. Для цього необхідно звернутися до фахівців центру зайнятості

Докладніше про послугу: https://www.dcz.gov.ua/people/socialwork

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies