«ARTПЕРЕМИР’Я» знов на Донеччині – дітям подарували радість на Великодні свята


22349
коментарі відсутні

«ARTПЕРЕМИР’Я» знов на Донеччині – дітям подарували радість на Великодні свята

Напочатку травня, у дні Світлої Великодньої Седмиці, до прифронтових міст Донецької області завітали артисти зі святковою акцією «Радість дітям на Великдень», що проводиться за підтримки військових в рамках національно-мистецького проєкту «ARTПЕРЕМИР’Я».

Своїми враженнями після завершення акції поділилися її організатори та учасники на пресконференції в Антикризовому медіа-центрі.

 

«ARTПЕРЕМИР’Я» знов на Донеччині – дітям подарували радість на Великодні свята - Фото №1

 

Цього року дітям показували музичну інтермедію «Великдень із космічними мишами» Чернігівського обласного театру ляльок ім. О. Довженка, яка була спеціально створена для проєкту.

На виставах побували понад 3 тисячі дітей з прифронтових населених пунктів Мар’їнка, Новомихайлівка, Новолуганське, Світлодарськ, Парасковіївське, Миронівський, Красногорівка. Кожен маленький глядач, окрім позитивних емоцій, отримав ще й по смачній свіжій Великодній пасочці.

Артисти та організатори акції теж не приховують своєї радості від спілкування з дітьми та їхніх посмішок. Адже малеча не була пасивним глядачем на виставах – діти танцювали та активно залучалися до театрального дійства, щиро виявляючи свої емоції.

 

«ARTПЕРЕМИР’Я» знов на Донеччині – дітям подарували радість на Великодні свята - Фото №2

 

«Ми не вперше на Сході з проєктом «ARTПЕРЕМИР’Я». Тут зовсім інші реакції дітей і зовсім по-іншому відчувають себе актори. Складається якийсь особливий взаємозв’язок між ними. Тому коли військові запрошують нас взяти участь у проєкті, ми без вагань зголошуємся та вирушаємо на Донбас. Було дуже зворушливо, коли в одному містечку діти подарували нам на згадку зроблені власноруч пасхальні листівки», – розповів режисер-постановник  театру Антон Шеремок.

Кожного разу до проєкту залучаються кращі українські театральні колективи, лауреати та переможці творчих конкурсів і фестивалів. За період дії проєкту «ARTПЕРЕМИР’Я» було проведено понад 35 виступів артистів та театральних колективів, на яких побувало майже дванадцять тисяч дітей, які мешкають у населених пунктах вздовж лінії зіткнення.

«Є глибокий сенс у тому, що військові, окрім виконання свого основного завдання – протистояння ворогу, також впроваджують гуманітарні акції. Завдяки ним ми хочемо посіяти зернятко доброти у вразливих дитячих серцях, бо саме цим дітям жити в оновленій Україні», – зазначив художній керівник проєкту – театральний діяч Максим Добролюбов.

Національний проєкт «АРТПЕРЕМИР`Я» був заснований за ініціативи та сприяння командувача об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва й успішно впроваджується вже третій рік поспіль.

«Військову кризу на Донбасі неможливо подолати тільки зброєю. Треба повернути до України свідомість населення, що мешкає по обидві сторони лінії зіткнення. Тому гуманітарна складова вкрай важлива, особливо у відношенні до дітей», – підкреслив керівник-координатор проєкту, офіцер командування об’єднаних сил ЗСУ, журналіст та письменник Борис Кутовий.

Цього року святкову акцію «Радість дітям на Великдень» підтримали Корпорація «АТБ», Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України, ПрАТ «Дніпропетровський комбінат харчових концентратів» та благодійники.

 

Світлана Денисенко

 

«ARTПЕРЕМИР’Я» знов на Донеччині – дітям подарували радість на Великодні свята - Фото №3

 

«ARTПЕРЕМИР’Я» знов на Донеччині – дітям подарували радість на Великодні свята - Фото №4

 

«ARTПЕРЕМИР’Я» знов на Донеччині – дітям подарували радість на Великодні свята - Фото №5


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі