Батьківська спільнота детально проаналізувала проєкт цільової комплексної програми «Програма розвитку освіти на території м. Краматорськ. 2021-2024 роки», який готують до затвердження міськрадою.
За змістом документу у батьків з’явилися деякі запитання та уточнення, тож виникла необхідність обговорити всі спірні моменти з розробниками Програми.
Зустріч за «круглим столом» відбулася в Антикризовому медіа-центрі. В ній взяли участь
- начальник управління освіти Ірина Каракулова,
- заступник міського голови Олена Катальнікова,
- радник міського голови з питань освіти Світлана Чепелева,
- голова Батьківської ради Олександр Іванов,
- голови постійних комісій Батьківської ради.
«Програму розвитку освіти на території м. Краматорськ. 2021-2024 роки» було розроблено Управлінням освіти наприкінці минулого року. Цей документ опублікований на сайті Краматорської міськради. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, майже 540 млн грн. Кошти планується залучати з міського та державного бюджетів.
Нещодавно відбулися електронні консультації щодо обговорення проєкту, після чого до управління освіти надійшли пропозиції та запитання від батьків. Під час обговорення учасники «круглого столу» приділили увагу кожному напрямку Програми.
Перед усім Ірина Каракулова повідомила, що Програма розроблялася на підставі аналітичного матеріалу, який є в Управлінні освіти. По кожному шкільному та дошкільному навчальному закладу відомий поточний стан справ та потреби. Також враховувалася демографічна ситуація у місті та законодавчі зміни, що стосуються середньої освіти.
Викликом сьогодення у шкільній освіті є дистанційне навчання, тому в управлінні працюють над впровадженням єдиної освітньої платформи. Пропонується встановити власний сервер, в якому збиратимуть наробки вчителів з різних дисциплін та поширюватимуть їх по всіх школах. Окрім того, за пропозицією Батьківської ради, будуть приведені до єдиного стандарту всі шкільні сайти.
Певні занепокоєння батьків викликає пункт Програми щодо оптимізації шкільної мережі. За словами Ірини Каракулової, навчальні заклади закривати не планують, але можливо злиття малонаповнених класів в складі школи. Також потрібно врахувати вимоги Закону про повну загальну середню освіту, згідно якого до 1 вересня 2024 року мають запрацювати наступні ланки – початкова школа, ліцей та гімназія. Тому шкільну мережу потрібно реформувати відповідно до цих критеріїв.
Торкнулися й питань дошкільної освіти, зокрема, в частині виховання дітей з особливими потребами. Батьки запропонували додати у дитсадках спеціальні групи та розширити штат фахівців-логопедів. Чиновники пообіцяли врахувати пропозиції.
Участь Батьківської ради в обговоренні Програми говорить про те, що батьки не стоять осторонь освітнього процесу та готові долучатися до розробки стратегічних документів. Зі свого боку керівництво Управління освіти та профільний заступник міського голови Олена Катальнікова висловили сподівання, що співпраця з Батьківською радою й надалі буде продуктивною, конструктивною та позитивною.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!