Без землі ми не виживимо: Торецьк шукає шляхи створення спроможної ОТГ

3277
коментарі відсутні

Без землі ми не виживимо: Торецьк шукає шляхи створення спроможної ОТГ

У своєму прагненні до децентралізації і створення самодостатньої об’єднаної територіальної громади місто обласного підпорядкування Торецьк зіткнулося з проблемою, обумовленою сформованим ще за радянських часів адміністративним устроєм.

Для пошуку рішень був організований «круглий стіл», на якому були присутні керівники громад – потенційних членів Торецької ОТГ. В якості експертів були запрошені директор Донецького регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування Артем Вівдич і координатор руху «Сильні громади» Андрій Грудкин.

«Ми вийшли на фінішну пряму зі збору рішень селищних рад для створення Торецької об’єднаної територіальної громади. Селища Залізне, Південний, Щербинівка, Новгородське вже прийняли відповідні сесійні рішення. У селищі Північний пройшов схід громадян, на якому переважною більшістю голосів була підтримана ідея створення ОТГ. Дане рішення винесуть на сесію селищної ради 25 липня, – повідомив заступник міського голови Торецька Сергій Винник. – Однак таке об’єднання не дозволить нам створити спроможну громаду, оскільки у селищ відсутні спільні кордони. У нас утворюється «скелет» з відокремлених один від одного населених пунктів, які не мають між собою земельних ділянок».

За словами Сергія Винника, ця проблема була закладена ще при розробці перспективного плану формування самодостатніх територіальних громад Донецької області. У Донецькій облдержадміністрації Торецьку ОТГ від самого початку віднесли до неспроможних громад, але що з цим робити, не сказали.

Відповідно до економічного аналізу, Торецька ОТГ – вісьма за чисельністю, але передостання по території в рейтингу об’єднаних громад, що створюються в області. У наявності величезний дисбаланс, обумовлений малою площею і відсутністю земель майбутньої Торецької ОТГ. «Нам треба зміцнювати громаду сільськогосподарськими землями, щоб на тлі закриття шахт не допустити економічної кризи», – упевнений Сергій Винник.

Виходом із ситуації може стати розподіл земель Костянтинівського та Ясинуватського районів. Однак прилегла з півночі Іванопільська сільрада з великими земельними територіями ментально більше тяжіє до Костянтинівці, а розташовані на півдні селище Верхньоторецьке і село Розівка ​​активно проходять процедуру об’єднання з центром Очеретине.

Тому в Торецьку дивляться на речі реально і пропонують мінімальний варіант: створити громаду з 19-ти населених пунктів, з частковим відділенням земель від сусідніх селищних рад. Карта планованої ОТГ складена з урахуванням кадастрових зон, щоб не ділити сільськогосподарські паї людей.

Координатор руху «Сильні громади» Андрій Грудкин висловив сумнів у перспективності такого плану. «Включення Іванопільських земель, навіть якщо буде отримано згоду жителів, зажадає великих витрат на оформлення землевпорядної документації, – зазначив він. – Рішення щодо зміни меж районів і розподілу земель повинно бути прийнято на рівні Верховної Ради. Вам треба через народних депутатів пропонувати відповідний проект рішення».

На думку директора Донецького регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування Артема Вівдича, можна розділити ці два процеси: створення ОТГ і приєднання земель. У першому випадку Торецьку може допомогти законопроект 3217, який був недавно зареєстрований в Раді і дозволяє об’єднувати громади, які не мають суміжних меж.

«Вам швидше допоможуть, якщо ви об’єднаєтеся. Можна де-юре сформувати ОТГ, поки без виборів, а потім приєднувати землі. Сильна громада – та, яка володіє землею. Держава не зацікавлена ​​в появі неспроможних громад, саме тому є можливість звертатися до законодавця, – сказав Артем Вівдич. – Вам необхідно через Верховну Раду домогтися постанови про зміну адміністративно-територіального устрою, але Торецька міська рада повинна все прорахувати і виступити ініціатором».

За підсумками наради було вирішено опрацювати обидва ці напрями, а саме: 1). Торецьку ОТГ розширювати за рахунок відділення частини земель Іванопільської і Розівської рад. 2. Спробувати повністю приєднати до себе Іванопільську і Розівську ради. По кожному з них треба детально прописати економічні перспективи і з конкретними пропозиціями виходити на Донецьку облдержадміністрацію, Міністерство регіонального розвитку та Верховну Раду України. Присутні експерти пообіцяли допомогу в підготовці та просуванні документів.

Світлана Денисенко

 

Без землі ми не виживимо: Торецьк шукає шляхи створення спроможної ОТГ - Фото №1

Без землі ми не виживимо: Торецьк шукає шляхи створення спроможної ОТГ - Фото №2

Без землі ми не виживимо: Торецьк шукає шляхи створення спроможної ОТГ - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика