Безкоштовна КТ: як отримати та скористатись направленням


4348
коментарі відсутні

безоплатна КТ

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про те, як та коли проводиться безкоштовна КТ, куди звертатись за направленням та як ним скористатися.

Комп’ютерна томографія (КТ) допомагає визначити стан органів грудної клітини пацієнта. Її призначають у разі, якщо:

  • ПЛР-тест на COVID-19 неможливо провести;
  • є наявність дихальної недостатності;
  • є наявність супутніх патологій;
  • ПЛР-тест показав негативний результат, але є симптоми захворювання;
  • загальний стан пацієнта оцінюється як важкий.

 

Безкоштовна КТ: як зробити?

 

Багато людей не знають, що комп’ютерна томографія безоплатною може бути не тільки у разі знаходження у стаціонарі. Отримати направлення та пройти дослідження можна, звернувшись до свого сімейного або лікуючого лікаря.

 

3 кроки для проведення безкоштовної КТ:

 

  1. Зверніться до свого сімейного або лікуючого лікаря. За показаннями під час прийому лікар має виписати е-направлення на обстеження. Е-направлення відправляється у вигляді СМС на телефон і там буде вказано код послуги, а також інформація про заклад та лікаря, який і створив це направлення.
  2. Оберіть медичний заклад, який надає амбулаторну допомогу за контрактом з НСЗУ. Знайти її можна на дашборді НСЗУ. Окрім того, можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77. Зверніть увагу, що поліклініка чи лікарня має надавати послуги за пакетом «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах».
  3. Зателефонуйте до відповідної поліклініки, щоб уточнити, чи має медичний заклад апарат для проведення КТ (томограф) та лікаря, який його може зробити. Оберіть час, коли вам буде зручно пройти обстеження (вам мають запропонувати на вибір з оглядом на вже зайнятий час іншими пацієнтами). Запишіться на обстеження. Прийдіть до поліклініки чи лікарні у визначений час та пройдіть безоплатне КТ.

Читайте також: На Донеччині заповнено 90 відсотків ковідних ліжок, у центрах вакцинації – ажіотаж

Варто зазначити, що у разі перебування пацієнта на лікуванні у стаціонарі, комп’ютерна томографія та усі інші необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг. Вони проводяться одразу в тій лікарні, куди його госпіталізували. У МОЗ запевняють, що для надання відповідної допомоги кожна лікарня має все необхідне.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі