Безоплатний роумінг для українців у Європі продовжили ще на рік

Європейська комісія схвалила продовження роумінгу між Європейським Союзом та Україною ще на один рік.

Крім того, озвучила наступні кроки, які дозволять забезпечити більш стабільне та довгострокове рішення для роумінгу.

«Комісія вітає п’яте продовження ще на дванадцять місяців добровільної угоди між 22 європейськими та сімома українськими телекомунікаційними операторами, яка має на меті забезпечити біженцям з України можливість залишатися на зв’язку», — йдеться у повідомленні пресслужби Єврокомісії.

У Єврокомісії зазначили, що доступні дзвінки дозволяють тим українцям, хто шукає притулку в Європі, перебувати на зв’язку з рідними та друзями в Україні, та навпаки.

Відзначимо, що вперше телекомунікаційні оператори з ЄС та України підписали спільну заяву про скоординовані зусилля щодо забезпечення та стабілізації доступного або безкоштовного роумінгу та міжнародних дзвінків між ЄС та Україною у квітні 2022 року. У вересні 2022 року глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна приєднається до зони роумінгу ЄС.

У лютому 2023 року Єврокомісія запропонувала приєднати Україну до зони роумінгу ЄС. У квітні того ж року Комітет асоціації між Україною та ЄС ухвалив пропозицію Єврокомісії щодо приєднання України до правил ЄС щодо роумінгу.

Рік тому, 10 липня, 22 мобільні оператори в Європейському Союзі та 7 – в Україні погодили продовження угоди про скасування роумінгової плати для громадян України ще на 12 місяців.

Довгострокове рішення для роумінгу

Паралельно Україна працювала над повним приведенням свого законодавства у відповідність до законодавства ЄС, щоб інтегруватися в роумінговий простір ЄС. Основний закон був підписаний президентом Володимиром Зеленським 18 червня.

Водночас ще необхідно ухвалити додаткові закони.

«Після того, як Україна повідомить про повне узгодження, яке очікується в найближчі місяці, Єврокомісія оцінить відповідність національного законодавства. За умови позитивної оцінки, схваленої державами-членами, а також остаточного рішення комітету асоціації Україна-ЄС, Україна стане частиною зони роумінгу ЄС, що забезпечить більш стабільне та довгострокове рішення для роумінгу», — додали в Єврокомісії.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies