Безпечні переходи нашого міста в рамках Громадського бюджету м. Волноваха
Історія успіху проєкту «Безпечні переходи нашого міста» в рамках Громадського бюджету м. Волноваха
Автор: Віталій Воробйов
Співавтор: Дмитро Кобзар
Благодійна організація: «Я — Волноваха»
Громада міста Волноваха складається з 22746 жителів, не враховуючи величезну кількість внутрішньо переміщених осіб. У повсякденному рутинному житті ми не помічаємо, як віддаляємося один від одного та стаємо байдужими до громадського життя міста в цілому. Але приходить час, коли потрібно прокидатися від байдужої сплячки та починати діяти на благо своєї громади, свого населеного пункту, своєї Батьківщини.
З 2018 року в місті Волноваха існує та здійснює свою діяльність робоча група з громадської безпеки та соціальної згуртованості. Членами цієї групи упродовж 2018-2019-х років за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру було розроблено профіль нашої громади, в якому відображено всі болючі питання, включно з напрямком громадської безпеки.
Проаналізувавши цей профіль, я, Віталій Воробйов, виявив, що хоча деякі проблеми, які турбували мешканців, були частково вирішені упродовж 2019-2020-х років, багато інших гострих проблем залишилися актуальними. Тому після впровадження Громадського бюджету міста Волноваха і оголошення конкурсу міні-ініціатив я вирішив для себе не залишатися осторонь зазначених у профілі проблем та спробувати «закрити» хоча б одну з них.
В поле мого зору потрапила проблема небезпечного перетину пішохідних переходів мешканцями міста у нічний час доби в центральних частинах міста. Я відразу ж уявив собі, як люди переживають за себе, за своїх близьких, опиняючись на неосвітленому переході, і зрозумів, що потрібно починати з найбільш «живих» перехресть.
Результатом став проєкт «Безпечні переходи нашого міста», створений у співавторстві з Дмитром Кобзарем, який ми подали на конкурс в рамках Громадського бюджету м. Волноваха. Мета проєкту — створити безпечні умови для переходу вулиці Орлова перед кільцевою розв’язкою в нічний час шляхом оснащення пішохідного переходу освітленням та попереджувальними світлодіодними знаками.
За результатами проведення конкурсу нам вдалося отримати достатню кількість голосів від мешканців громади, щоб наш проєкт потрапив у список переможців. На цьому етапі нам надали підтримку місцева Благодійна організація «Я — Волноваха», керівництво якої погодилося реалізувати цей проект своїми адміністративними потужностями, а також Західноукраїнський ресурсний центр, члени якого супроводжували наш проєкт на всіх етапах його реалізації: від написання заявки до звітності. Також хочу зазначити, що завдяки проведеним Західноукраїнським ресурсним центром тренінгам з проєктного та фінансового менеджменту, я отримав додаткові та дуже корисні знання з написання і реалізації проєктів.
Так, спільно з Благодійною організацією «Я — Волноваха», Західноукраїнським ресурсним центром, у співпраці з Військово-цивільною адміністрацією міста Волноваха до новорічних свят нам вдалося реалізувати наш проєкт і, на мою думку, досягти поставленої мети. Визначене проєктом перехрестя та пішохідний перехід обладнані освітленням, світлодіодними знаками «Пішохідний перехід», а також попереджувальними мерехтливими помаранчевими світлофорами. Завдяки цьому водії здалеку можуть бачити перехід та бути більш пильними, під’їжджаючи до нього. З іншого боку, пішоходи тепер почуваються значно безпечніше, перетинаючи освітлений перехід.
Дивлячись на результати цього проєкту, я впевнено можу сказати, що, об’єднавши зусилля громадськості, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, можна домогтися своєчасного виявлення і вирішення проблем. Особисто я після реалізації проєкту вмотивований на активну участь у розвитку громади для створення безпечнішого та згуртованішого громадського середовища.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!