Більше вакансій, менше безробітних – ситуація на ринку праці Донеччини покращується

22903
коментарі відсутні

Більше вакансій, менше безробітних – ситуація на ринку праці Донеччини покращується

Послаблення карантинних обмежень позитивно відобразилося на ринку праці. В Донецькій області, у порівняні з минулим роком, ситуація дещо покращилася – зменшилася кількість людей, які мають статус безробітного, натомість збільшилася кількість вакансій та працевлаштованих осіб. Детально про нові форми роботи, що сприяють працевлаштуванню, розповіла директорка Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко (на фото).

 

Більше вакансій, менше безробітних – ситуація на ринку праці Донеччини покращується - Фото №1

 

«Той, хто дійсно шукає роботу, той її зможе знайти. А тим, хто звертається до Центрів зайнятості лише для того, щоб отримати допомогу, сьогодні складніше «пересидіти», адже нам є що їм запропонувати. На жаль, після декількох локдаунів покращення не відбувається досить швидко, але поступово можливості щодо працевлаштування розширюються», – зазначила Валентина Рибалко.

За її даними, на 1 липня 2021 року на Донеччині зареєстровано 13,1 тисяч безробітних, що на 12% менше ніж було на початок року. Всього з початку року до центрів зайнятості Донецької області звернулось понад 38 тисяч осіб, з яких 34,1 тисяч отримали статус безробітного. Середній розмір допомоги по безробіттю підвищився та складає 4300 грн.

 

Більше вакансій, менше безробітних – ситуація на ринку праці Донеччини покращується - Фото №2

 

Для усіх охочих отримати роботу обласна служба зайнятості щодня пропонує 2 тисячі вакансій, що втричі більше, ніж на 1 січня 2021 року. Середня заробітна плата по вакансіях складає 9,1 тисяч грн. Найбільша кількість пропозицій серед робітничих професій, таких як слюсарі-ремонтники, електромонтери, електрогазозварники, продавці, касири, трактористи тощо. З початку року по області було працевлаштовано 11,2 тисяч осіб.

Робота обласної служби зайнятості відбувається у тісному співробітництві з партнерами, головними з яких є роботодавці. Минулого року в кожному міському та районному центрах зайнятості були створені Ради роботодавців. До їх складу увійшли 300 представників бізнесу та підприємств Донецького регіону. Це надало можливість оперативно вирішувати проблематику підбору кадрів, збереження та створення робочих місць безпосередньо у містах та районах.

«Завдяки активізації соціального діалогу з роботодавцями, як головним партнером на ринку праці, нам вдалося наповнити базу вакансій якісними пропозиціями роботи як за умовами праці, так і за розмірами заробітної плати. Наразі кожна шоста вакансія – це вакансія із заробітною платою вище 15 тисяч гривень», – повідомила Валентина Рибалко.

Не менш значущою є підтримка міжнародних партнерів. За перше півріччя у співпраці з міжнародними організаціями було реалізовано низку різноманітних проєктів. Так, завдяки фінансової підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру розпочав свою роботу Call-центр Донецької обласної служби зайнятості. Новим сервісом вже скористалися 1027 осіб.

«Call-центр став додатковим дієвим інструментом у роботі служби зайнятості Донеччини. Окрім консультування наших клієнтів, він надає змогу оперативно реагувати на запити населення та роботодавців регіону», – зазначила керівниця обласної служби зайнятості.

За підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ GmbH було реалізовано два проєкти. За проєктом «Прямуємо до успіху» було проведено навчання актуальним аспектам контент-менеджменту. Проєкт «Покращення інституційного потенціалу Державної служби зайнятості» був спрямований на навчання фахівців Донецького обласного, міських та районних центрів зайнятості.

Програмою ООН із відновлення та розбудови миру був ініційований тренінг викладачів курсу «Основи підприємництва» для закладів професійно-технічної освіти Донецької області. Учасники тренінгу отримали навички надання допомоги молодим людям у питаннях самозайнятості, консультування потенційних підприємців, а також адаптування методів навчання підприємництву до молодшої аудиторії.

Як серед роботодавців, так і серед шукачів роботи користуються популярністю електронні сервіси та додатки Донецької обласної служби зайнятості.

 

Більше вакансій, менше безробітних – ситуація на ринку праці Донеччини покращується - Фото №3

 

Чат-бот, який був розроблений минулого року, вже має понад 6500 завантажень. Інтерактивна карта вакансій Донеччини, яка постійно оновлюється, на сьогодні набрала 327 тисяч переглядів. На інтерактивній мапі відеорезюме шукачів роботи розташовано 200 актуальних резюме, а мапа паспортів підприємств, установ та організацій налічує майже 2000 підприємств.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика