Ставлення до реформ в системі освіти

Стаття росіською мовою

Більшість респондентів проекту ГОЛОСИ, які взяли участь в сесії на тему реформування системи освіти, не підтримують поточні зміни або не впевнені в позитивному результаті реформ.

З 2018 року стартувала програма перетворень відповідно до закону України «Про освіту» № 2145-VIII від 05.09.2017. Вона передбачає поділ середньої освіти на 3 рівні: початковий (4 роки), базовий середній (5 років), профільний середній (3 роки). Поетапне впровадження нововведень триватиме кілька років з одночасною перепідготовкою викладачів, зміною методики та стандартів навчання. В цьому році зміни розпочнуться з першокласників і їх вчителів, а також торкнуться випускників коледжів та профтехучилищ, які повинні будуть пройти ЗНО.

75% респондентів ГОЛОСІВ не вважають реформу доцільною і корисною. Причини такого негативного ставлення або конкретно не позначені, або є наслідком недовіри до нововведень уряду. Деякі висловили думку, що поки в країні є більш серйозні проблеми, змінювати діючу систему освіти не своєчасно.

Як поспілкувалися

У порівнянні з попередніми сесіями ГОЛОСІВ, в яких навіть політично протилежні співрозмовники погоджувалися один з одним за основною темою, на цей раз 50% учасників не згадали або не сприйняли думку свого опонента.

З усіх майже випадково згенерованих пар тільки 2 пари висловили в результаті невдоволення один одним: мовний та віковий бар’єр, політична упередженість. В цілому за підсумками анкетування сесії пройшли позитивно. На питання «Наскільки ви задоволені результатом бесіди за 10-ти бальною шкалою?» відповіді розділилися таким чином: 45% респондентів в діапазоні 5-6 балів, 33% – в діапазоні 7-10 балів, 21% – в діапазоні 1-4 бали .

Нагадаємо, що статистика заснована на відповідях тільки тих учасників, які пройшли анкетування після сесії.

Ми вдячні нашим учасникам за гарні відгуки, тому миримося з негативними. Тішить, що деякі ГОЛОСИ обмінюються між собою особистими контактами, щоб вийти з анонімності і продовжувати спілкуватися. Тому проект триває, і ми запрошуємо нових учасників!

Приєднуйтесь!

Ми запрошуємо вас взяти участь в нашому експериментальному проекті й стати одним з ГОЛОСІВ. Це цікавий досвід для тих, хто перебуває в пошуках нової інформації, намагається почути інших і хоче бути почутий.

Детальну інформацію про проект ГОЛОСИ можна отримати на майданчику в Фейсбуці


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (0)

Цей сайт використовує cookies