Благодійний фонд «Право на захист» налаштував свою роботу під реалії воєнного часу
Від початку збройної агресії росії благодійний фонд «Право на захист» додав до своєї діяльності новий напрямок – тепер, окрім юридичної допомоги, співробітники надають ще й гуманітарну підтримку тим, хто зараз потребує її найбільше. За іронією долі фонд, який з 2014 року допомагав внутрішньо переміщеним особам, зараз був змушений евакуювати свій офіс з Києва до більш безпечного регіону.
Але команда БФ «Право на захист» продовжує працювати, зосередившись на допомозі нинішнім переселенцям. Людям, які біжать від війни, допомагають з розселенням на новому місці та з пошуком тимчасового прихистку. Забезпечують доставку та розподіл гуманітарних вантажів. Постійно виїжджають на міжнародні пункти пропуску, де консультують людей щодо перетину державного кордону. Також надають юридичну підтримку з питань, пов’язаних з вимушеним переміщенням.
За усіма цими напрямками працює безкоштовна гаряча лінія БФ «Право на захист» за телефонами:
VODAFONE: +380995075090,
KYIVSTAR: +380685075090,
LIFECELL: +380935075090,
та у телеграм-каналі https://t.me/pravonazahyst.
Дзвонити можна з 7:00 до 22:00. Гаряча лінія працює для всіх українців: хто лишається в містах і селах під обстрілами, хто знаходиться в дорозі в пошуках безпечного місця як на території України, так і інших держав.
Допомога евакуйованим з Маріуполя
У питаннях допомоги постраждалому населенню працівники фонду координують роботу з органами місцевого самоврядування приймаючих громад, а також з іншими гуманітарними організаціями.
Саме таким чином організована робота у Запоріжжі, куди прибувають люди, яким вдалось евакуюватися з Маріуполя. Серед них багато поранених, фізично та психологічно виснажених. В залежності від потреб їм надають необхідну допомогу.
Юристи фонду консультують переселенців з правових питань. Найчастішими є можливість отримання соціальних виплат, відновлення втрачених документів, документування фактів зруйнованого житла.
«Проте найбільш гостро стоїть питання пошуку близьких, з якими було втрачено зв’язок. Майже всі, з ким ми спілкувалися, когось розшукують та просять допомогти з евакуацією. Відсутність зв’язку та ізольованість окремих частин міста одне від одного призвело до того, що люди втрачали контакти навіть з найближчими – тими, хто жив в сусідніх будинках, на сусідній вулиці. Тож ми розповідаємо людям, де і як можна отримати інформацію». – говорять у фонді.
Біженці на Дніпропетровщині
Вільногірська громада Дніпропетровської області стала прихистком для багатьох, хто рятується від війни. Як і в 2014 році, сюди переїхали десятки людей – в основному з Луганської та Донецької областей.
В більшості випадків люди не мають з собою найнеобхіднішого, тому питання забезпечення їх елементарними, але важливими речами, постає дуже гостро. Йдеться про їжу, одяг, засоби особистої гігієни тощо.
Волонтери, які опікуються прибулими, передали перелік потреб до благодійного фонду «Право на захист». У свою чергу фонд звернувся до представництва УВКБ ООН (Агенції ООН у справах біженців) та придбав необхідні речі. Крім того, у співробітництві з міжнародною організацією «People in Need Ukraine» маленькі переселенці були забезпечені сумішами для дитячого харчування.
Також допомогли прийняти біженців Девладівській громаді. Через велику кількість переселенців тут насамперед були потрібні речі для організації спальних місць – матраци, ковдри, подушки та постільна білизна.
Жовтоводській громаді Благодійний фонд «Право на захист» за фінансової підтримки партнерів #UHF (Гуманітарний фонд України) теж передав речі для облаштування спальних місць для переселенців зі сходу України.
Допомога у «гарячих точках»
По можливості фонд надає допомогу мешканцям Донеччини у містах, які потерпають від обстрілів і де погіршується гуманітарна ситуація. На початку березня вдалося підтримати Мар’їнську та Світлодарську громади.
У співпраці з Гуманітарним фондом України слов’янські колеги БФ «Право на захист» закупили для соціально незахищених верств населення товари першої необхідності: засоби гігієни, миючі засоби, матраци та ковдри, рушники та багато іншого.
Зараз, у надскладні часи, така підтримка життєво необхідна тим, хто не може самостійно переміщуватися та забезпечувати свої потреби – людям з інвалідністю, одиноким похилим людям.
У місті Селидове на Донеччині, куди переїхали понад 300 людей з Волновахи та інших постраждалих від обстрілів населених пунктів, фонд допоміг облаштувати прихисток у дитячому садочку.
У партнерстві з Управлінням ООН з координації гуманітарних справ були закуплені ліжка та матраци для дорослих. Також юристи БФ «Право на захист» допомогли людям без документів встановити застосунок «Дія» та отримати «єДокумент». Це дасть можливість стати на облік як внутрішньо-переміщеним особам та отримувати певні пільги.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!