Благодійний фонд «Спасемо Україну» вивозить людей з гарячих точок та надає прихисток у безпечних місцях

Літня жінка з міста Вугледар, що на Донеччині, провела пів року життя у шкільному підвалі, де переховувалась від обстрілів разом з сусідами та своїм сином, який має інвалідність. Від початку війни у них не було ні світла, ні газу, ні води. Зголосилася на евакуацію лише після бесіди з волонтерами благодійного фонду «Спасемо Україну», які вмовили її рятуватись та переконали у подальшій підтримці.


Так жінка опинилася у Дніпровському хабі, де отримала прихисток, їжу, необхідні речі та допомогу волонтерів. Тепер пані Марина зможе відправитись до рідних в безпечний куточок України. Це лише одна з кількох тисяч історій порятунку людей, яким за період повномасштабної війни допомогла команда фонду.

Заснований ще у 2014 році благодійний фонд «Спасемо Україну» (Save Ukraine) нині координує роботу десятків організацій, волонтерів, фізичних та юридичних осіб задля порятунку людей, постраждалих від війни.

Рятують із самого пекла

Волонтери БФ «Спасемо Україну» виїжджають у ті населені пункти, що знаходяться впритул до лінії фронту. Сюди дістаються, ризикуючи власним життям, заради того, щоб врятувати хоча б одне інше життя. Особливо намагаються евакуювати родини з дітьми. Радіють, коли вдається вмовити людей виїжджати. І дуже засмучуються, коли добрі наміри виявляються марними.

Так днями з величезними труднощами волонтер «Спасемо Україну» Андрій Кузьмін приїхав у Бахмут – одну з найзапекліших точок сьогодні, яку відстоюють українські воїни. На жаль, йому не вдалося переконати жінку з дитиною, що потрібно евакуюватися.

«Наші рятівники буквально вишукують мирних мешканців в дірявих від обстрілів будинках і вивозять у безпеку до наших партнерських хабів. Відважний волонтер «Спасемо Україну» Андрій Кузьмін поділився ситуацією зі вчорашньої евакуації. Серед постійних «прильотів» жінка з дитиною навідріз відмовилася виїжджати через надто дорогу оренду житла в більш безпечних регіонах країни. Матір не повірила у те, що допомога нашої команди, з житлом у тому числі, є абсолютно безкоштовною», – повідомили у фонді.

Насправді люди, які довірилися команді «Спасемо Україну», отримують подальший супровід після евакуації. С того ж Бахмута волонтери вивезли стареньку бабусю та допомогли їй добратись до Німеччини, де її чекала онука. Також є вдали приклади евакуації та подальшого облаштування жителів прифронтових Торецька, Авдіївки та навколишніх населених пунктів, які щодня перебувають під потужними обстрілами.

Безпека та дах над головою

Окрім евакуації людей з гарячих точок, БФ «Спасемо Україну» реалізує ряд проєктів та програм, щоб допомогти врятованим українцям оговтатися від жахіть війни. Серед них «FortHome» – проєкт по наданню житла сім’ям з дітьми, які втратили домівки внаслідок російських бомбардувань та окупації.

Волонтери будують модульні будинки та облаштовують їх усім необхідним для проживання. Проєкт триває вісім місяців, за цей час нове житло отримали майже 50 українських сімей-переселенців.

В одному з таких будиночків оселилася родина з Маріуполя. Чоловік, дружина та двоє їх дітей цілий місяць жили у підвалі, рятуючись від постійних бомбардувань. Свій дім вони втратили, але зберегли життя – родині вдалося вирватись з окупованого міста та отримати допомогу від БФ «Спасемо Україну».

«Тепер у родини Божкових є комфортабельне житло, в якому вони зможуть відновити емоційні та фізичні сили, а діти – відчути безпеку і продовжити навчання», – зазначили у фонді «Спасемо Україну».

Модульні будиночки з усіма зручностями, оснащені всім необхідним для постійного проживання сімей на тривалий термін часу. На невеличкій площі є фактично все – кухня з усім приладдям, холодильник, пральна машина, спальні меблі, туалет, душ.

Модульні будинки облаштовані для родин з дітьми незалежно від того, скільки їх. Також є спеціальне житло для дітей або дорослих з інвалідністю, облаштоване пандусами.

Світлана Денисенко

Фото: БФ «Спасемо Україну»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies