Благодійники допомагають відновлювати Донеччину: тривають ремонти комунальних закладів та домогосподарств

12305
коментарі відсутні

Благодійники допомагають відновлювати Донеччину: тривають ремонти комунальних закладів та домогосподарств

Громадська організація «Аваліст» з 2018 року надає комплексну гуманітарну допомогу та підтримку усім тим, хто найбільше її потребує. Нині в організації працюють понад 150 співробітників та 40 волонтерів, які охоплюють широке поле діяльності. Це надання гуманітарної допомоги, психологічні та юридичні консультації для населення, підтримка тих, хто зіткнувся з гендерно зумовленим насильством, підвезення питної води для населення тощо. 

Важливим напрямком діяльності ГО «Аваліст» є також відновлення домогосподарств та комунальних закладів, що постраждали внаслідок повномасштабної війни, для покращення умов життя місцевого населення. Така діяльність відбувається в межах проєкту «Негайне гендерно-чутливе реагування на надзвичайні ситуації та захист постраждалого від конфлікту населення на сході України для збереження життя» у партнерстві з Міжнародною організацією «CARE Ukraine» за підтримки Європейського союзу.

Матеріали та ремонт житла, що постраждало внаслідок обстрілів

Це новий проєкт підтримки, який передусім спрямований на швидке реагування та допомогу як місцевим мешканцям прифронтових міст Донецької області, так і самим громадам.

«Зокрема йдеться про проведення легких ремонтів будинків. Тобто це екстрена допомога домогосподарствам після обстрілів, а також підготовка до зими», — розповіла координаторка проєкту «Аваліст» Дар’я Шабельник.

Проведення аварійного легкого та середнього ремонтів в індивідуальних домогосподарствах передбачає ремонт даху, заміну дверей та вікон, закриття дірок у стінах. Також до цього переліку входять облаштування або ремонт ванної кімнати, кухні та електропроводки. Благодійники не тільки надають всі необхідні матеріали для відновлення, а й самі виконують ремонтні роботи у тих випадках, коли люди не в змозі самостійно це зробити.

«Загалом по допомогу щодо ремонтів можуть звертатися люди, у яких пошкоджене житло і вони мають документи, які підтверджують право власності, а також документи всіх, хто прописаний», — каже Дар’я.

Благодійники допомагають відновлювати Донеччину: тривають ремонти комунальних закладів та домогосподарств - Фото №1

Вона також додала, що крім допомоги домогосподарствам, що постраждали внаслідок війни, передбачено й надання гібридних систем зберігання енергії в пункти незламності, медичні заклади тощо.

«Ми намагаємось закрити нагальні потреби як людей, так і громади у тих складних умовах, що є зараз», — розповіла координаторка проєкту «Аваліст» Дар’я Шабельник.

Зазначимо, що благодійники також надають грошову допомогу на ремонт житла, що постраждало через обстріли

Благодійники допомагають відновлювати Донеччину: тривають ремонти комунальних закладів та домогосподарств - Фото №2

Ремонти комунальних закладів як покращення умов життя людей на Донеччині

Організація допомагає не тільки домогосподарствам, а й в цілому громадам. Зокрема, проводить ремонти будівель, в яких жителі отримують ті чи інші послуги. Допомога мешканцям Донеччини є одним із важливих завдань для команди, оскільки на цій території залишається значна кількість людей, які потребують підтримки.

Так, у травні 2024 року було відремонтовано покрівлю  КНП Слов’янської міської ради «Міська клінічна лікарня  Слов’янськ» за запитом Слов’янської МВА.

«Ми збирали інформацію про будівлі, які потребують ремонту після обстрілів та мають нагальну потребу у відновленні. Оскільки співпрацюємо з місцевою владою, то отримали запит на ремонт покрівлі саме цієї лікарні. Дуже сильно протікав дах, зіпсувавши навіть стелю над лабораторією, тому потрібно було розв’язати цю проблему першочергово. А вже після цього можна було почати займатись подальшим відновленням лікарні, щоб вона могла у нормальному режимі надавати медичні послуги людям», — розповіла асистентка проєкту Вікторія Курська.

Також у Слов’янську відремонтували покрівлі у двох гуртожитках, де знайшли прихисток переселенці, що приїхали в місто з окупованих населених пунктів або тих, які зараз перебувають під щільними обстрілами. Крім того, замінили вікна другого поверху та в одному з них відремонтували санвузол.

«Ми щиро вдячні за ремонт покрівлі та в цілому за допомогу, особливо напередодні сезону дощів. Тепер ми захищені від протікань», — говорить жителька одного з гуртожитків Олена.

У Святогірську завершили ремонтні роботи амбулаторії №9  КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги». Тут замінили пошкоджені склопакети, металопластикові двері та вікна, поставили нові міжкімнатні двері. Проводились ремонтні роботи стелі, фасаду, стін, покрівлі, замінили водостоки, встановили вентиляційні люки тощо. 

«Медичний заклад був повністю відремонтований та переданий в експлуатацію. Однак 22 січня в амбулаторії виникла пожежа. Заклад на момент загоряння працював. На щастя, травмованих та загиблих внаслідок пожежі немає. Нині причини та наслідки встановлює слідчо-оперативна група, а за фактом пожежі відкрито кримінальне провадження», — розповіла Вікторія.

У серпні цього року завершились ремонтні роботи й у селі Маяки КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Миколаївської міської ради Краматорського району Донецької області. Тут замінили металопластикові вхідні двері та відкоси до них, зробили ремонт стелі з частковою заміною каркасів, замінили пошкоджені вікна, відремонтували покрівлю та зробили герметизацію отворів у покрівельному покритті з металочерепиці.

Благодійники допомагають відновлювати Донеччину: тривають ремонти комунальних закладів та домогосподарств - Фото №3

«Завдяки заміні вікон, склопакетів та ремонту стелі жителі сіл Маяки, Сидорового, Пришиба тепер мають відремонтований заклад, де отримують первинну медичну допомогу. А ми продовжуємо свою роботу, щоб навіть в тих умовах, які є сьогодні на Донеччині, люди могли почувати себе хоч трішки комфортніше», — резюмувала Вікторія Курська.

 

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика