Блокпостів поменшає

Після початку Операції об’єднаних сил (ООС) на Донбасі, були неминучі зміни і хоча спочатку заявлялося що для цивільних нічого не зміниться, вже через декілька днів заговорили про зміни. Так у зоні проведення ООС планується зменшення кількості блокпостів та зміни у порядку переміщення людей на лінії перетину.

Командувач Операції об’єднаних сил Сергій Наєв хоче зменшити незручності для населення Донбасу, шляхом впорядкування роботи КПВВ і внутрішніх блокпостів, але це стосуватиметься лише населених пунктів, віддалених від бойових дій.

«Об’єднані сили будуть докладати зусиль, щоб зменшити незручності для місцевого населення. Зокрема, буде впорядкована робота координаційного центру, в тому числі і шляхом включення у склад представників центру військово-цивільних адміністрацій, що дозволить активізувати процес одержання перепусток для громадян України. У той же час, кошти державної прикордонної служби України мають завдання суттєво покращити якість обслуговування громадян на КПВВ», – заявив Наєв.

Глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, у свою чергу, додав, що приберуть лише зайві блокпости.

«Як ми і говорили, будуть організовані блокпости, тому що деякі з них вже стали зайвими і тільки заважають. В цьому напрямку буде спрощення і полегшення роботи і життєдіяльності», – сказав Жебрівський.

Заступник голови національної поліції України Костянтин Бушуєв повідомив, що блокпости залишаться тільки в зоні, наближеній до бойових дій.

За словами Сергія Наєва ООС має ряд особливостей. Зокрема, вводяться поняття «району бойових дій» і «зони безпеки». Тимчасовий особливий порядок, який може там діяти, включає певні тимчасові обмеження у свободі пересування, які вводяться з точки зору забезпечення безпеки громадян та недопущення вивезення зброї та боєприпасів з району збройного конфлікту. Цим зумовлено встановлення особливого порядку в’їзду-виїзду з цих районів.

Діяти нові «зони» будуть наступним чином: на деяких територіях, здебільшого поблизу лінії розмежування) будуть утворені так звані «зони безпеки» з особливим правовим режимом. Рішення про її утворення приймає командувач ООС. У цих зонах з’являються райони обмеженого і забороненого доступу для цивільних, чого раніше під час проведення АТО – не було.

У зонах безпеки буде діяти три види перепусток – «зелений», «жовтий» і «червоний» – для необмежених зон, зон з обмеженим доступом і закритих зон для цивільних, відповідно.

В «зеленій» зоні переміщення людей і транспорту обмежуватися не буде. Але поліція буде мати право вибірково перевіряти їх. Якщо вважатиме це необхідним.

Попадання в «жовту» зону для цивільних буде суттєво ускладнений порівняно з нинішнім становищем. Люди без реєстрації в таких районах зможуть туди потрапити лише за особливих обставин – до близьких родичів, на похорон або могили родичів, якщо є власна нерухомість на цій території.

Попадання в «червону» зону можливо тільки за спецперепустками. Перебування інших осіб там заборонено.

Враховуючи такі зміни може погіршитися положення мешканців прифронтових населених пунктів, котрі не зможуть перетинати «кордон» задля наприклад отримання соціальної допомоги чи будуть вимушені це робити через «зелену зону» що ускладнить їхній шлях.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies