У багатьох українців виникли борги за житлово-комунальні послуги. І якщо вони потребують державної підтримки, то можуть отримати субсидію, але після реструктуризації або погашення заборогованості – борги та субсидія не можуть поєднуватись.
Про це розповів заступник міністерки соціальної політики України Віталій Музиченко під час телемарафону.
Борги та субсидія несумісні
Музиченко зазначив, що субсидію в разі наявності боргів за житлово-комунальні послуги не призначатимуть.
Проте можливість отримати автоматичне перепризначення чи отримати нову державну допомогу на оплату ЖКП можна. Для цього потрібно укласти договір про реструктуризацію або сплатити борг у повному обсязі. Після цього потрібно звернутися до органу соціального захисту населення з питання призначення житлової субсидії.
«Якщо людина не оплачує комунальні послуги, тобто має борги, і при цьому отримувала раніше субсидію, у цьому випадку споживач має погасити такі борги, або принаймні укласти договір реструктуризації з урахуванням розміру тих доходів, які він отримує», – наголосив він.
Чиновник пояснив, що субсидії у бідь-який час мають стимулювати платіжну дисципліну. Тим більш, що переважна більшість людей таки спроможна сплачувати за отримані послуги.
«Субсидії стимулюють платіжну дисципліну. Ми можемо точно сказати, що 98-99% одержувачів субсидій – це є сумлінні платники за житлово-комунальних послуг, і платіжна дисципліна серед цих споживачів – набагато вища, ніж в середньому взагалі по всім споживачах», – вважає Музиченко.
Хто має право на субсидію та як оформити
Кожна родина або окрема особа має право на отримання субсидії, якщо витрати на оплату ЖКП перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.
Подати заявку на допомогу можна навіть під час воєнного стану. Кошти на субсидії вже закладені у бюджеті, й навіть більше, ніж минулого року – 36 млрд грн.
Для отримання субсидії можна скористатися будь-яким з 3 способів:
- особисто подати заяву, звернувшись до територіального органу соціального захисту населення (у ЦНАП, сільську, селищну чи міську раду);
- надіслати заяву поштою в органи соціального захисту;
- заповнити заяву онлайн через Дію.
Нагадаємо, що переселенці також мають право на субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Раніше ми писали про те, хто має право на допомогу, які потрібні документи та як відслідкувати статус заявки на субсидію.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!