БФ «Янголи Спасіння» допомагають жителям Донеччини з ремонтами будинків під час війни

У п’яти областях України, зокрема на Донеччині, триває проєкт з відбудови житлових будинків, що були пошкоджені внаслідок обстрілів. Програма реалізується Благодійним фондом «Янголи Спасіння» у співпраці з Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Передусім цей проєкт спрямований на допомогу людям та родинам, чиї помешкання зазнали пошкоджень від війни, зокрема для того, щоб відновити тепловий контур приміщень для подальшого комфортного проживання. Крім того, екстрену допомогу з ремонтом будинків можна отримати й одразу після обстрілів, розповіла комунікаційна менеджерка БФ «Янголи Спасіння» Яна Бондаренко в інтерв’ю АКМЦ.

Одним з напрямків вашої діяльності є допомога із ремонтами будинків одразу після обстрілів, тобто швидке реагування. Як все це відбувається? Яким чином дізнаєтесь про потреби, як швидко і чим саме допомагаєте людям?

З січня цього року, разом з Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН), ми розпочали таку активність, як екстрене реагування на обстріли. Ми надаємо будівельні матеріали, а також допомогу з їхнім встановленням людям, чиї помешкання зазнали пошкоджень внаслідок обстрілів.

Ця активність охоплює всю Донецьку область і наші спеціалісти завжди на зв’язку з місцевою владою. Таким чином ми одразу після обстрілів маємо повну інформацію про потреби людей. Виходячи із цього, здійснюємо виїзди на місця подій у найкоротші строки. Виїзди плануються відповідно до безпекової ситуації, проте, зазвичай це 24-36 годин після події.

Що стосується допомоги, то до стандартного набору, який отримують люди, входять: дошка OSB, тарпаулін, пластикова плівка, монтажна піна, цвяхи тощо. Водночас, якщо руйнування значні, ми надаємо додаткові матеріали, аби повністю задовольнити потребу.

Крім того, разом із командами з видачі до населених пунктів виїжджають і бригади будівельників «Майстерні на колесах». Вони допомагають лагодити домівки людям, які не можуть цього зробити самостійно. Це важливо, бо зазвичай по допомогу звертаються люди похилого віку, матері-одиначки тощо.

Якщо можливо, розкажіть детальніше. Як це відбувається, в яких населених пунктах, чи звертаються люди безпосередньо до вас?

Активність здійснюється у декілька етапів. Спочатку команда інженерів благодійного фонду проводить оцінку та заміри пошкоджень, на основі яких далі надаються необхідні будівельні матеріали. Зазвичай, це вікна, підвіконня та відливи, двері, матеріали для відновлення покрівлі, стін, тощо.

Після того, як родини отримують будівельні матеріали, ми їм допомагаємо із встановленням. Бригади будівельників «Майстерня на колесах» надають професійну підтримку, зокрема зі встановленням отриманих матеріалів людям, які належать до вразливих категорій населення. Люди, які здатні самостійно провести ремонти, можуть отримати консультації від будівельників щодо цього.

Оскільки проєкт реалізується у декількох областях, у нас є одразу визначені населені пункти, які ми опрацьовуємо. Проте, якщо є люди, що мешкають у населених пунктах, які не залучені до відновлення, вони можуть звернутися до своїх місцевих адміністрацій із проханням включити їх населені пункти до проєкту.  Представники влади, своєю чергою, звертаються із відповідним проханням до БФ «Янголи Спасіння» або Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Чи надається ще якась допомога жителям громади для відновлення життя після деокупації?

Наш фонд постійно перебуває у контакті з місцевою владою та громадами, тож ми завжди маємо актуальні потреби мешканців та, якщо можливо, надаємо допомогу.

Зазвичай, на території, де було відновлено контроль уряду України, ми надаємо усю необхідну підтримку: продуктову допомогу, гігієнічні набори та воду, будівельні матеріли для відновлення, медичні пакунки тощо.

Ви також допомагаєте людям в деокупованих громадах та прифронтових населених пунктах підготуватись до зими. Чого вони потребують найбільше зараз та яку підтримку можуть отримати?

Вже не першу зиму ми підтримуємо мешканців Донеччини у підготовці до холодної пори. Знаємо, як важко зимувати місцевим мешканцям, адже постійні обстріли, пошкодження інфраструктури, відключення електрики, води та газу, роблять зиму ще тяжчою. Тому, завдяки партнерам, ми допомагаємо готуватися до зими, надаючи населенню паливні брикети, теплі ковдри, а також дитячий зимовий одяг.

Нині мешканці Святогірської громади вже почали отримувати допомогу. Завдяки  ЮНІСЕФ, на сьогодні (28 серпня 2024 року — АКМЦ), ми надали понад 160 тонн паливних брикетів, 55 наборів дитячого зимового одягу та 76 теплих ковдр родинам з дітьми.

Крім того, разом із партнерами, організацією «Libereco», ми підтримуємо людей похилого віку та людей з інвалідністю. У Святогірській громаді, на сьогодні, ми надали понад 140 тонн паливних брикетів для опалення будинків взимку.

І на цьому робота не зупиняється…

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies