Будівельники чекають фінансування
У Дружківській міській клінічній лікарні №1 до експлуатації готова лише частина третього поверху. Наразі активних робіт не ведеться. Капітальний ремонт медзакладу будівельники продовжать як тільки надійде фінансування.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
В «Дії» відновили роботу 13 сервісів, що стосуються будівництва
Після масштабної хакерської атаки на реєстри українських відомств, що сталася 19 грудня, на порталі «Дія» відновили роботу 13 будівельних сервісів. Наразі тут доступні всі необхідні послуги та документи: від повідомлення про будівництво до декларації про готовність обʼєкта. Їх можуть отримати за кілька кліків як будівельні компанії, так і громадяни України, які займаються будівництвом власних об’єктів нерухомості.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Зокрема, йдеться про відновлення таких будівельних сервісів на порталі «Дія», як:
- Повідомлення про початок підготовчих робіт
- Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта
- Повідомлення про початок будівельних робіт СС1
- Заява на надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки
- Видача будівельного паспорта
- Декларація про готовність до експлуатації об’єктів СС1
- Декларація про готовність об’єкта до експлуатації на підставі будпаспорта
- Декларація про готовність до експлуатації самочинно збудованих об’єктів на земельній ділянці відповідного цільового призначення
- Декларація про готовність до експлуатації за рішенням суду
- Дозвіл на виконання будівельних робіт та подання змін до вже виданого дозволу
- Анулювання дозволу на виконання будівельних робіт
- Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію
- Скасування повідомлення про початок підготовчих або будівельних робіт.
Михайло Федоров зазначив, що будівельні послуги максимально автоматизовані — більшість даних у заявах підтягується з реєстрів, рішення по частині послуг також видається автоматично. Це виключає людський фактор та ефективно протидіє корупції.
Нагадаємо, що 19 грудня 2024 року РФ здійснила одну з наймасштабніших кібератак, яка вразила державні реєстри України. Внаслідок атаки тимчасово припинили роботу Єдині та Державні реєстри, що перебувають під управлінням Міністерства юстиції. 20 січня Мін’юст відновив роботу усіх держреєстрів після масштабної кібератаки.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
В Україні створили платформу «ПОВТОРНО» для повторного використання будматеріалів
В Україні запрацювала платформа онлайн-оголошень «ПОВТОРНО» від ГО ReThink. Це безплатний сервіс, який дає можливість знайти чи продати вторинні матеріали та замовити послуги «розумного» демонтажу, сортування чи оренди техніки.
Крім того, тут можна дізнатись більше про процес відновлення й повторного використання елементів та конструкцій.
Про це повідомили у пресслужбі ГО ReThink.
«Це зручний інструмент для тих, хто залучений у процес будівництва та прагне діяти інноваційно… «ПОВТОРНО» посилює можливості для існуючих зелених ініціатив у секторі та сприяє утворенню нових, пропонуючи перевірених вендорів та поширюючи базу знань про поводження з матеріалами. Розвиток проєкту тісно пов’язаний зі стратегічним напрямком Зеленої Відбудови України та гармонізацією будівельних стандартів з європейськими», — ідеться на сайті.
Команда ГО ReThink підкреслює, що Україна стикається з величезною проблемою будівельних відходів, яка внаслідок воєнних руйнувань ще більш поглибилась. І наразі ці відходи шкодять довкіллю та завдають економічних втрат.
«З огляду на обмеженість ресурсів та пріоритетність зеленої відбудови, ми пропонуємо переосмислити наше ставлення до вторинних матеріалів, і побачити в них цінний ресурс. Відходи будівництва накопичуються на кожному етапі: від видобутку сировини – до демонтажу споруд. Зазвичай будівельні відходи утилізуються чи захоронюються. Тож Ми створюємо платформу ПОВТОРНО, щоб спростити процеси зеленого будівництва, обʼєднати гравців цієї галузі в одному місці і стимулювати кругові практики», — наголошують автори платформи.
Як працює платформа «ПОВТОРНО»
Продаж та купівля вторинних матеріалів: демонтажні компанії та будівельники можуть продати залишки матеріалів, при цьому вони зменшують витрати на утилізацію та створюють нові можливості для бізнесу.
Архітектори можуть знайти необхідні матеріали для своїх проєктів та отримати доступ до практичних порад щодо роботи з ними.
Громади можуть розміщувати інформацію про відходи руйнувань та залучати партнерів для їх ефективної обробки відповідно до законодавства.
Отримати додаткову інформацію та зареєструватися можна за посиланням.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
На Донеччині значно посилили будівництво фортифікаційних споруд
У Донецькій області посилили будівництво фортифікаційних споруд. Для допомоги військовим міська влада залучила додаткові сили.
За словами заступника директора департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА Павла Челпих, робота ведеться «дуже потужно».
«Ми допомагаємо військовим у будівництві фортифікаційних споруд. Це не наш структурний підрозділ відповідає за це будівництво… Але ця робота дуже, дуже велика, і вона потужно проводиться на даний час по цьому напрямку», – сказав Челпих на брифінгу, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.
Він не уточнив, скільки конкретно сил задіяно у допомозі військовим, але наголосив, що вони максимальні.
Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський також наголосив, що будівництво окопів, бліндажів та укриттів на фронті нині посилилось.
«Посилили ресурси, які залучаються до відпрацювання, визначили конкретні рубежі, а також відповідальність посадових осіб – як військових, так і цивільних. Тому все проводиться згідно з визначеним планом», – повідомив Тарнавський в інтерв’ю ВВС.
Додаткові ресурси на будівництво військових фортифікаційних споруд першої та другої лінії оборони на ключових напрямках фронту мобілізував і Метінвест. Найактивніші дії цілодобово тривають на Донеччині, де робота ведеться разом із Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією.
До зведення фортифікаційних споруд одночасно залучено висококваліфікованих спеціалістів (водіїв, операторів кранів та екскаваторів). Виділено різнопрофільну спецтехніку – екскаватори, автокрани, великогабаритні вантажівки. Метінвест також проводить земляні роботи, надає будівельні матеріали, деревину та мобільні сталеві укриття, які встановлюється під землю і захищають від обстрілів.
«Сьогодні кожен бізнес, за прикладом Метінвесту, повинен мобілізувати всі ресурси, щоб не допустити просування ворога. Щоб наші мирні міста не мали такого вигляду, як рідна для мене Авдіївка», – сказав координатор проєкту, депутат Верховної Ради України Муса Магомедов.
Читайте також: В Україні створять інтерактивну мапу укриттів
Хто веде контроль за будівництвом фортифікаційних споруд
Наприкінці листопада при Міноборони створено Міжвідомчу робочу групу, яка займається вивченням проблемних питань з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд. Рішення ухвалили на зустрічі міністра оборони Рустема Умєрова з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.
Як зазначалось, група планувала впровадити реформу, щоб визначити зони відповідальності: на першій лінії оборони будівництво фортифікаційних споруд здійснюють військові підрозділи, на другій-третій – Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України через залучення приватних підрядних організацій.
Було створено також волонтерську бізнес-спільноту, яка висловила готовність оперативно надавати меценатську допомогу в будівництві фортифікаційних споруд на найбільш «гарячих» напрямках.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Відтепер всі новобудови в Україні будуть із бомбосховищами
Забудовників в Україні зобов’язали проєктувати та будувати бомбосховища бомбосховища у кожній новій будівлі.
Відповідний закон №7398 підписав президент України Володимир Зеленський.
У пояснювальній записці наголошується, що перші місяці широкомасштабної війни показали обмеженість системи цивільного захисту в Україні.
«Переважна більшість укриттів, розташованих у населених пунктах можна класифікувати, як найпростіші укриття, тобто цокольні або підвальні приміщення, інші споруди підземного простору, в яких можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження (підвали в багатоквартирних будинках і навчальних закладах, паркінги тощо). Значна частина таких укриттів не обладнана евакуаційними виходами, не має доступу до систем водопостачання та водовідведення, не пристосована для зберігання харчових продуктів, не говорячи вже про спроможність захистити населення у випадку застосування зброї масового ураження», – наголошується в документі.
У законопроєкті зазначається, що в Україні з’явиться мережа бомбосховищ, зокрема й у житлових комплексах. Містобудівна документація повинна містити інформацію про плановані інженерно-технічні заходи цивільного захисту. Якщо її не буде – документи не затвердять.
«Прийняття Закону забезпечить створення додаткових заходів у сфері будівельної діяльності, пов’язаних із захистом населення від вибухів, вибухових хвиль, ураження небезпечними хімічними, радіоактивними та біологічно небезпечними речовинами», — йдеться у пояснювальній записці до закону.
Документ передбачає:
- спрощення процедури передачі земельних ділянок для будівництва бомбосховищ;
- обов’язкове розміщення споруд цивільного захисту (укриттів, сховищ, бомбосховищ) при будівництві об’єктів, на яких постійно перебуватиме понад 50 осіб або періодично перебуватиме понад 100 осіб;
- необхідність утримання укриттів у постійній готовності.
Окрім того, передбачено норму про наявність інженерно-технічних засобів для евакуації маломобільних громадян у будинках, де постійно проживають понад 50 осіб та у спорудах, де тимчасово можуть розміщуватися понад 100 осіб.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
У 16 областях з’являться нові багатоквартирні будинки для переселенців
Низка країн готова взяти участь у відбудові України та реалізації плану швидкого відновлення інфраструктури (Fast Recovery plan). Окрім відновлення зруйнованих об’єктів в Україні є окремий проєкт, в якому йдеться про те, щоб побудувати нові багатоквартирні будинки для переселенців.
Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко під час зустрічей з послами Німеччини, Чехії та Японії.
Наразі в Україні створена спеціальна онлайн-платформа, яка містить повну інформацію про об’єкти, які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Туди вносять інформацію про те, що потребує відновлення чи реконструкції, включно з даними про площу та ступінь пошкодження. Також на платформі містяться фотографії об’єктів (приватних будинків, соціальних та інфраструктурних об’єктів). Методологія калькуляції кошторисної вартості відбудови кожного об’єкта відбувається спільно зі Світовим банком.
За словами Тимошенко, низка країн уже висловила готовність взяти шефство над конкретними регіонами та проєктами для відбудови. Ідеться про ті, які необхідні першочергово для повернення українців з-за кордону. Це багатоквартирні та приватні будинки, школи, дитячі садочки, медичні установи, мережі водо- й електропостачання тощо.
Читайте також: Безкоштовне житло отримають ВПО: уряд затвердив правила
Багатоквартирні будинки для переселенців
Окремим проєктом у межах Fast Recovery plan є будівництво. Тобто у безпечних регіонах України будуватимуть нові багатоквартирні будинки для переселенців.
«Це будівництво у відносно безпечних областях України: Київській, Дніпропетровській, Вінницькій, Чернівецькій тощо. Загалом 16 регіонів. Тобто будівництво не лише модульних, а й багатоквартирних будинків для людей, які переїхали з тимчасово окупованих територій. Це має бути комфортне житло, де неподалік є школа, паркінги», – зазначив Тимошенко.
Заступник керівника ОП зазначив, що спорудження таких будинків займатиме лише 5-6 місяців. Також, за його словами, воно буде коштувати приблизно 700 дол. США за кв. м за умебльовану квартиру.
«Тимчасово переміщені особи зможуть жити в цих квартирах, поки їхні регіони не будуть деокуповані. А коли вони повернуться у свої власні домівки, ці помешкання передаватимуть українським військовим, правоохоронцям та медикам, які потребують житла», – зауважив заступник керівника Офісу Президента.
На сайті Офісу президента зазначається, що відповідні майданчики з підведеними комунікаціями уже обрані.
Читайте також: Пільговий кредит на житло для переселенців: як взяти участь у програмі
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!