Буковина відкрита для переселенців та бізнеса

23791
коментарі відсутні

Буковина відкрита для переселенців та бізнесу

Чернівецька область вже прийняла понад 89 тисяч вимушено переселених осіб та релокований бізнес. Тут продовжуються облаштування місць компактного поселення, щоб створити ще більш комфортні умови для проживання людей.

Крім того, тут будують та відкривають модульні містечка з усім необхідним обладнанням та меблями для переселенців. Близько 12 модульних будинків уже готові до експлуатації, а в планах тільки на території Банилівської громади ще 200.

Наразі шукають й можливість відведення земельної ділянки в межах міст області для побудови багатоквартирних будинків для ВПО, щоб створити умови для постійного проживання.

Про це розповів начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк в інтерв’ю «Укрінформ.

За його словами, офіційно зареєстрованих ВПО в області близько 89 тисяч, серед яких приблизно 85% проживають у приватному секторі. Решта людей знайшли прихисток у комунальних закладах.

«Намагаємося тут забезпечити комфортні побутові умови. Зараз приблизно на 36 об’єктах завершуються вже ремонтні роботи з облаштування житла для ВПО», – зазначив він.

Також тут продовжують будувати модульні містечка і шукають такі локації, які дозволять людям почувати себе максимально комфортно. Зокрема, одне таке містечко нещодавно відкрили у Чернівцях.

«Зараз офіційно зареєстровано три локації для модульних містечок, де розміщують ВПО. Одне з них у Чернівцях ми нещодавно відкрили. Його облаштували в районі Садгора на вулиці Карбулицького – з під’їзними шляхами, з дитячими майданчиками. Тут зможе заселитися понад 200 вимушених переселенців. Це містечко комфортно розмістили, відчувається конструктив, продуманість, забезпечена доступність, близько біля школи, біля садочка», – розповів голова області.

Ще два модульні містечка створили у Чорногузах – прямо перед Вижницею. І там уже проживають чотири сім’ї.

«Комфортні умови, гарні краєвиди. Відвідуючи містечко в Чорногузах, я зустрів там навіть наших воїнів. Вони приїхали туди у відпустку на короткий відпочинок до своїх сімей, а самі – з Донеччини. Кажуть, дуже їм сподобалося, нормальні комфортні умови. Будиночки модульні, обладнані всім необхідним: меблями, починаючи від ліжок, матраців, душовими та іншими побутовими речами», – каже Запаранюк.

Читайте також: «2:40. Паралелі» – пошуки спільного між Чернівцями та Маріуполем

Готово до відкриття й модульне містечко у Банилові. У ньому 12 модульних будинків уже готові до експлуатації, і зараз проходить процес оформлення документів переселенців, які в них заселяться.

«Якщо дивитися на плани, то до 200 таких будиночків можна буде розмістити на території Банилівської громади. Мальовничі місця, з доступністю, з хорошою інфраструктурою. Я думаю, що людям там буде комфортно», – додав він.

Модульні містечка на Буковині створюються за допомогою міжнародних партнерів і гуманітарних місій, які й встановлюють їх на тих локаціях, які підготували територіальні громади.

Наразі ОВА шукає можливість відведення земельної ділянки в межах міст для побудови вже багатоквартирних будинків для переселенців, щоб створити умови для постійного проживання. Це допоможе не тільки інтеграції, а самим переселенцям, зокрема релокованому бізнесу, який дає роботу й самим ВПО.

«Ми зацікавлені в тому, щоб ті люди, які приїхали на Буковину, повністю інтегрувалися в наше місцеве суспільство – щоб дітки ходили до школи, дорослі отримали роботу. У нас налагоджений тісний зв’язок із релокованим бізнесом. Маємо близько 112 переселених бізнесів, які працюють на теренах нашої області. Активно працюємо з центром зайнятості. Це такий центр зв’язку між тими людьми, які до нас приїхали, і тим бізнесом. Хтось шукає роботу, а хтось – працівників. У нас є деякі підприємства, на яких близько 80% працівників – вимушено переселені особи. Тобто вимушено переселений бізнес дає роботу вимушено переселеним особам. І їм зручно, і ми зацікавлені в тому, щоб цей бізнес залишився, і ці люди, які там працюють, так само залишилися у нас на Буковині».

Дивіться також: “Проактивна діяльність ВПО у громадах – це завжди плюс і для тих, хто приїжджає, і для тих, хто приймає”

Серед 112 релокованих підприємств більшість – середній і малий бізнес, який переїхав зі сходу, з Харкова, Києва, Запоріжжя, Миколаєва, Херсона. Завдяки спільній роботі місцевої влади та бізнесу адаптація проходить швидко.

«Ми відкриті завжди і запрошуємо весь бізнес, який готовий переїхати до нас. Ми надаємо площі. У нас є й активний дашборд, який показує потужності щодо земель, потужності щодо самих приміщень, де може розміститися бізнес на теренах нашої області», – додав Руслан Запаранюк


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика