Булінг у школі: алгоритм дій для постраждалих

10427
коментарі відсутні

Булінг у школі: алгоритм дій для постраждалих

В Україні діє опція швидкого повідомлення про булінг в закладах освіти. Дитина може безпечно та самостійно заповнити коротку анкету та надіслати скаргу для вирішення проблеми. Про це повідомляють у пресслужбі Кабінету Міністрів України.

Згідно із дослідженнями, які проводили у Міністерстві освіти і науки України, понад 53% учнів стикалися з булінгом у школі. Водночас лише половина з них повідомила про це батькам чи вчителям. Найчастіше діти бояться розповісти про проблеми дорослим через страх осуду чи погіршення ситуації. Нині в Україні діє опція швидкого повідомлення про булінг у закладах освіти. Зробити це можуть школярі самостійно, анонімно та в електронному варіанті.

Повідомити про випадки булінгу можна за п’ять кроків:

  1. Зайдіть на сайт АІКОМта натисніть кнопку «Повідомити про булінг».
  2. Зареєструйтеся або увійдіть у вже наявний акаунт.
  3. Заповніть коротку анкету. Заяву можна подавати анонімно чи зазначити свої дані.
  4. Натисніть кнопку «Продовжити» та підтвердіть заяву.
  5. Ознайомтеся з рекомендаціями щодо того, як реагувати на булінг.

Водночас якщо електронну заяву створюють батьки чи законні представники дитини, то подати анонімну скаргу неможливо. Анонімні заяви розглядаються тільки на рівні школи. Якщо ситуація потребує залучення представників поліції, тоді краще зазначити інформацію. Це допоможе адміністрації навчального закладу та правоохоронцям ефективно розвʼязати проблему.

Саме заява не вимагає додаткових доказів булінгу. В документі достатньо описати випадки цькування дитини. Якщо заяву буде спрямовано до поліції, то можуть знадобитися докази або свідчення. Це не є обов’язковим, однак може значно полегшити розслідування.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика