БУР облаштовує у Полтаві житло для переселенців та гуманітарний хаб

Щонайменше вісім сімей з-поміж внутрішньо переміщених осіб невдовзі зможуть оселитися у відремонтованих кімнатах, а вільний час проводити в новому освітньому просторі. Приміщення для житла виділені в гуртожитку Полтавського педуніверситету, гуманітарний хаб облаштовують в одному з навчальних корпусів вишу.

Ремонтом займаються волонтери всеукраїнського табору «Будуємо Україну Разом». Це молоді хлопці та дівчата, які з’їхалися з усіх регіонів України, щоб допомогти людям, постраждалим від війни. Наразі на об’єктах працюють понад два десятки людей. Роботу планують завершити у двадцятих числах грудня.

Волонтерство за покликом души

Обсяг робіт, за який взялися волонтери, доволі великий – дві житлові секції по чотири кімнати з санвузлами, а також велика аудиторія. Перед усім потрібно було провести демонтажні та підготовчі роботи. Наразі вони майже закінчилися. БУР-табір у Полтаві працює з 19 листопада. Наразі відбувається другий заїзд. Робота кипить одразу на обох об’єктах.

Волонтери БУР-табору у Полтаві

Для волонтерів БУРу робота в таборі – це можливість долучитися до благодійної справи, бути корисним країні в міру своєї можливості.

Кирило Мішура з Краматорська не просто волонтер, а майстер на об’єкті. Він організовує працівників, підказує що та як треба робити, слідкує за технікою безпеки та якістю.

«Я з п’ятнадцяти років працюю на будівництві, тож маю певний досвід та можу навчити молодь виконувати різні роботи. Волонтерити в БУРі почав цього літа, це вже мій одинадцятий табір. Вважаю, що саме такою працею можу принести користь своїй країні», – наголосив Кирило.

Кирило Мішура, майстер об’єкта БУР-табору

Валерія з Чернігова поєднує роботу в БУР-таборі з навчанням в Одеській юридичній академії. «Зараз в мене проходить сесія, яку я закрила автоматом. Тому можу продовжувати далі спокійно працювати. А до цього слухала лекції в навушниках і одночасно шпаклювала стіни. На практичних заняттях ще й відповідала на питання викладачів. Всі в академії розуміли, де я знаходжусь, утім дуже підтримували мою ініціативу», – підкреслила дівчина.

Валерія з Чернігова, волонтерка БУРу

Руслан Кутєпов з Сєвєродонецька, з рідного міста виїхав у березні, від постійних обстрілів, коли поруч із домом розірвався снаряд. Спочатку співпрацював з волонтерським рухом «Добробат», а вже пів року як залучений до роботи у БУРі. Впевнений, що у такий важкий час потрібно допомагати своїй країні – хто чим може, але не залишатись осторонь.

Руслан Кутєпов, волонтер БУРу

Вдень працюють, а ввечері активно відпочивають

«Впродовж трьох змін табору ми маємо відремонтувати житлові приміщення та облаштувати хаб. Під нього педуніверситет виділив аудиторію на першому поверсі. Це буде таке приміщення, куди люди зможуть приходити, щоб комфортно та цікаво провести вільний час – переглянути фільми, зіграти в настильні ігри, організувати якісь заходи, змагання тощо. Також тут обладнають дитячу ігрову зону та окрему кімнату психологічної підтримки», – розповіла Уляна Яценко, адміністраторка БУР-табору у Полтаві.

Уляна Яценко, адміністраторка БУР-табору у Полтаві

Живуть працівники у гуртожитку педуніверситету, для них передбачено безплатне харчування. Робота починається зранку, бо треба використати світловий день, щоб не залежати від відключень електроенергії, які у Полтаві трапляються часто. Інструментами та матеріалами волонтери забезпечені, тож перерв у роботі немає. Молодь працює під наглядом майстрів, які теж молоді, але мають великий досвід будівельних робіт. У тому числі – у БУР-таборах.

«У Полтаві ми виконуємо два об’єкти, доволі складних. Багато довелося потрудитись на етапі демонтажу. Зараз вирівнюємо стіни, стелю та підлогу. Потім виконаємо косметичний ремонт. Тобто зробимо комфортні умови для проживання та відпочинку», – зазначив Микита Болілий, відповідальний майстер БУР-табору у Полтаві.

Микита Болілий, відповідальний майстер БУР-табору у Полтаві

Після роботи хлопцям і дівчатам пропонують різноманітну культурно-освітню програму. Це заходи, спрямовані на знайомство учасників табору одне з одним, екскурсії містом (адже всі БУРівці з різних регіонів), а також пізнавальні лекції та корисні майстер-класи.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies