Бюджет Донеччини: що зміниться у 2021 році

З нового року усі громади області житимуть по-новому, принаймні 22 з них, які утворилися після місцевих виборів. Тепер їм самим доведеться розпоряджатися власними коштами: як розраховувати прибутки, так і планувати видатки.

Бюджети по-новому

На Донеччині ухвалили проєкт обласного бюджету на 2021 рік. А от територіальні громади мають ще попрацювати над своїми кошторисами.

З наступного року прямі міжбюджетні відносини матимуть усі громади. Їх в області 46:

  • 15 з них утворено навколо міст обласного значення;
  • 10 – міст районного значення;
  • 12 – селищ міського типу;
  • 9 – сіл.

З них 22 територіальні громади вперше з 2021 року вийдуть на новий рівень.

При підрахунку доходів вони мають враховувати показники власного соціально-економічного розвитку з урахуванням тенденцій надходжень до кошторисів та наявної податкової бази тощо. А от видатки розраховуватимуть на основі запитів головних розпорядників коштів, якими є бюджетні установи.

З наступного року усі заклади, що раніше були у власності районів, тепер будуть утримувати громади, тому самі й мають розрахувати обсяги потрібних субвенцій, що покриють видатки.

Якщо на момент прийняття рішення про місцевий бюджет не буде затверджений державний, то протягом двох тижнів з дня офіційного опублікування, у громадах мають скоригувати відповідні міжбюджетні надходження. Затвердити кошториси на місцях мають до 25 грудня.

Доходи та видатки обласного бюджету

Нині на Донеччині розрахували надходження та видатки. Доходи складуть 4783,6 млн грн, з них власні – 2431 млн грн, які отримують від рентної плати за спеціальне користування води та надрами, а також надходження податку на доходи фізичних осіб; решта – трансферти з державного бюджету.

Видатки розраховували на основі запитів від головних розпорядних коштів та у відповідності до надходжень. Здебільшого гроші виділятимуть на утримання закладів бюджетної сфери, що належать до обласної власності, а також на проведення регіональних заходів. Найбільше коштів потребує освіта, охорона здоров’я та соціальний захист.

Загалом в обласній власності є понад 150 закладів невиробничої сфери.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies