30 серпня в білій залі міської ради Дніпра відбулося перше засідання другого етапу експертної комісії по партиципаторному бюджетуванню. Нині вже добігає кінця другий етап: розгляд запропонованих проектів департаментами мерії. Чиновники подають рецензії на проекти, а члени комісії остаточно вирішують долю поданих проектів. До 11 серпня комісія та чиновники мають встигнути прийняти рішення: які проекти з 268 поданих мають пройти до наступного етапу – голосування.
Наразі з 268 проектів успішно пройшли оцінку в департаментах мерії 68 проектів. 36 пропозицій містян було відхилено. 164 – ще на розгляді. Громадянами було подано проектів на загальну суму більш 123 млн грн. Більшість проектів було подано у електронному вигляді, а 21 – у паперовому, через ЦНАП м. Дніпра.
Загалом за два етапи бюджету участі у 2017 році було подано 565 громадських проектів.
У першому етапі було подано проекти для реалізації у 2017 році. Проекти другого етапу будуть реалізовані протягом 2018 року.
Всі проекти проходять перевірку у виконавчих органах міської ради, необхідно відзначити що враховуючи досвід першого етапу, перевірка проводиться більш якісно тому її процес є більш повільним. За результатами першого засідання передують у динаміці розгляду проектів Департамент благоустрою та інфраструктури ДМР (керівник Михайло Лисенко) та Департамент житлового господарства ДМР (керівник Владислав Грицай).
Слід зазначити, що однією з проблем, які тали причиною відхилення кількох цікавих проектів, було те, що територія, де пропонують втілювати проект знаходиться в оренді. Так, прикладом, сталося з проектом по реконструкції парку Дружби: як виявилося, ця земля знаходиться в оренді до 2019 року, а інвестори чи то не змогли, чи то не схотіли підтримувати парк у належному стані. Отже, як не жаль, а комісія запропонувала перенести цей проект аж на 2020 рік.
Взагалі то, проблема орендованих та покинутих інвесторами земельних ділянок на території Дніпра багато в чому заважає розвитку міста. І вирішення цієї проблему досі, на жаль, не знайдено.
Тим не менше, експертна комісія відзначила, що містяни на другому етапі стали подавати більш продумані та цікавіші проекти.
Наразі ініціатива електронізації бюджету участі охопила декілька десятків українських міст. Від Києва до Дніпра, Краматорська та Славутича. Понад 170 тисяч містян хоча б раз голосували за локальні проекти розвитку міст. Важливо, що 90+ тисяч громадян у цьому скористалися порівняно новою технологією онлайн-ідентифікації BankID.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!