Час позитивних змін в освіті та науці: 4 пункти реформ від Михайла Федорова

Сьогодні, 21 березня, Верховна Рада сьогодні проголосувала за призначення Михайла Федорова на позицію Віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій.

Він розповів про виклики, з якими зіткнулася Україна та оприлюднив план дій в сфері освіти на новій посаді.

Перш за все, він вказав, що війна суттєво вплинула на освіту українських дітей та підлітків. Близько 1 млн дітей наразі навчаються за кордоном, ще 1,5 млн вимушені навчатися онлайн. Понад 3 000 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, 370 із них зруйновані повністю.

«Світ не стоїть на місці. Поза нашою війною світ продовжує активно розвиватися. Наймогутніші держави з усіх сил конкурують за таланти. Технології змінюють актуальність професій. Освіта та наука потребують трансформації. Потрібні сміливіші та швидші зміни, щоб наші діти здобули знання, які відповідають викликам сучасності», – наголосив Федоров.

Така статистика та потреба у трансформації й визначила ключові вектори роботи.

Новий підхід до управління системою освіти та боротьба з бюрократією

Одним із пріоритетів у роботі стане новий підхід до управління системою освіти і тотальна боротьба з бюрократією. Ідеться про:

  • трансформування закладів освіти в такі, що підтримують та залучають талановитих викладачів за гідну оплату праці;
  • надання свободи управління ефективним менеджерам для реалізації змін;
  • трансформування освітніх просторів у сучасніші;
  • навчання для освітніх менеджерів та викладачів;
  • розвиток англійської мови, цифрових навичок, підприємництва;
  • відкриття можливостей для талановитих науковців;
  • грантове й швидке фінансування проєктів.

Цифровізація освіти

Цифровий застосунок «Дія» розшириться й на освітній напрям.

Для школярів, студентів та батьків планують запровадити різноманітні «круті» курси.

Для викладачів — розвиток онлайн-системи для роботи з контентом, створення платформи для управління освітніми процесами та отримання даних для ухвалення якісних управлінських рішень.

Стратегія розвитку інновацій України майбутнього

Передбачається також розроблення та впровадження стратегії розвитку інновацій майбутнього.

«Відповідь на питання, як розвивати інновації в найближчі 3-5-10 років, щоб українці створювали мільярдні компанії та конкурували з технологічно розвиненими країнами».

Розвиток мілтек

Михайло Федорів підкреслив, що це ключовий напрямок для України, якому було присвячено весь минулий рік. А тепер він «набуде додаткового прискорення».

«Плануємо запуск освітнього, інноваційного мілтек-кластеру, завдання якого — підтримувати та впроваджувати в життя ідеї, проєкти, пов’язані з військовими технологіями. Це пришвидшить нашу перемогу на полі бою та створить фундамент для економіки майбутнього».

Віцепрем’єр також висловив упевненість, що співпраця з новим міністром освіти і науки Оксеном Лісовим буде максимально ефективною.

«Впевнений, що співпраця з профільним міністром, Оксеном Лісовим, буде максимально ефективною. Ми вже зробили перші кроки у формуванні спільного бачення стратегії розвитку освіти», — написав Михайло Федорів.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies