19 березня Дніпро відзначав 88-й день народження видатної української поетки Ліни Костенко. Серед багатьох інших заходів варто виділити презентацію проекту «Антологія української поезії». Це проект, який підтримала Художня рада при міському голові Дніпра та програма «Культурна столиця». Проект підтримала також Дніпропетровська єпархія УПЦ Київського патріархату.
Отець Дмитро Поворотний, протоїєрей УПЦ КП:
«Пані Ліна дуже гарно знає біблійну тему, можна сказати – на догматичному рівні. В управлінні нашої єпархії стіни прикрашені фресками на біблійні теми. Фрески – сучасні роботи, малюнки в бароковому стилі. Як на мене, вони дуже гарно складаються з поезією Ліни Костенко».
Автори проекту – знімальна команда місцевого телеканалу та автор ідеї Наталя Гейман вирішили озвучити поетичне слово Ліни Костенко голосами звичайних дніпрян — журналістів, поліцейських, менеджерів, атовців, співаків, акторів. Єпархія надала дозвіл проводити зйомки у її приміщенні. До проекту погодилися приєднатися відомі актриси — Ада Роговцева та Катерина Степанкова. Режисер проекту «Антологія української поезії» — Гліб Добарін, оператор — Сергій Толкач, продюсер — Ольга Владимирова. Візажист проекту — Маргарита Хаїт.
Ольга Владимирова, продюсерка проекту:
«Ідея виникла до 87-го дня народження Ліни Василівни. А потім, в останній момент до проекту виявили бажання долучитися Ада Миколаївна Роговцева та Катерина Степанкова. Ми їх знімали не в обраній нами локації, а під час їх візиту до воєнного шпиталю в Дніпрі».
У понеділок відбулась презентація проекту. Серію роликів з віршами пані Ліни створювали протягом року. Наразі до антології увійшло близько 20 роликів, котрі поступово викладають в інтернет.
Наталя Гейман, авторка ідеї:
«Ліна Костенко – моя улюблена поетеса. Вона пише про складні речі дуже просто і зрозуміло для будь-якої людини. Чорно-білі кольори фресок на стінах управління єпархії для мене – це поезія Ліни Василівни. Я впевнена, що ми ще будемо казати про себе «Ми жили в один час з великою Ліною Костенко».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!