«Частіше обіймайте своїх діток» – психологиня з Костянтинівки

Олена Голощапова – психологиня з Костянтинівки нині веде активну волонтерську діяльність у місті. З початку російської агресії вона одразу включилася в роботу, примкнула до групи однодумців й окрім психологічної допомоги, займається логістикою та розповсюдженням гуманітарної допомоги.


Як тільки у місто почали привозити переселенців з Харкова, Волновахи, Ізюму, Новотроїцького, Олена з командою організували збір речей, продуктів та ліків серед місцевого населення.

У цій роботі їх підтримують партнери з інших міст та міжнародні організації. Так ГО “Імпульс Донеччини”, яку очолює Олена, у співпраці з ГО “Восток SOS” та Фондом розвитку громад з Краматорська отримала гуманітарний вантаж для людей, що опинилися в складних життєвих обставинах під час воєнного стану в Україні.

Звертатися по допомогу мають змогу й жителі Костянтинівської громади, кому так само війна принесла в дім горе і злидні. Харчі, одяг, предмети гігієни збирають і роздають волонтери зокрема в офісі Червоного Хреста в Костянтинівці, що розташований по пр. Ломоносова.

«Зараз формуємо списки гуманітарної допомоги для малозабезпечених сімей,  багатодітних, людей похилого віку. Після цього продовжимо підтримувати населення нашої громади. З огляду на це, ми щільно співпрацюємо з соціальними службами міста. Хочу подякувати партнерам, колегам, місцевій владі, усім волонтерам. Разом ми Сила!» – подякувала Олена Голощапова.

«Як надати психологічну підтримку собі та іншим» – такий онлайн семінар Олена провела для своїх колег та батьків учнів ліцею, де вона працює. Її контакти є у міському координаційно-гуманітарному штабі, отож у разі необхідності, психологиня надає консультацію безоплатно і дистанційно.

У цей непростий час, коли постійно гудять сирени, чутно вибухи – тривожність підвищена у дорослих, що там вже казати про дітлахів, зазначає Олена і дає кілька дієвих порад:

  • У кризових ситуаціях, батькам потрібно максимально тримати себе у руках. Малі діти дуже чутливі. Вони дивляться на реакцію того, що відбувається мами-тата. І, якщо в когось з них істерика, то відповідно буде вередувати і лякатися малюк.
  • Якщо дитина почала плакати – потрібен тілесний контакт, тобто необхідно її обійняти, погладити, взяти на руки.
  • Під час істерики дитину необхідно заспокоювати легкими погойдуваннями, дайте виплакатися.
  • Дихальні практики добре допомагають при тривозі. Коли ми панікуємо, то видихуємо набагато менше повітря, аніж вдихаємо. Допоможуть вправи: видих на рахунок чотири або ж гра «дмухаємо на квітку».
  • Добре працює і обтирання водою. Можна легенько пройтися вологими руками по щічках, вушках, шиї.

Лілія Андрусик, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies