Конфлікт на Донбасі сьогодні перенесений в графу замороженого конфлікту, вважає директор інформаційно-аналітичного центру «Перспектива» Павло Рудяков у коментарі ГолосUA.
Інтерес до України з боку Заходу слабшає, оскільки конфлікт на Донбасі, за всіма експертними відкритим, закритим і напівзакритим аналізам, перенесений в графу замороженого конфлікту, зазначив політолог.
«В очах колективного Заходу Україна втратила свою суб’єктність. Ми втратили навіть ті паростки суб’єктності, які були у нас 2,5 роки тому», – підкреслив П. Рудяков.
Політолог додав, що Україна не втратила підтримку Заходу, але ця підтримка не відповідає нашим національним інтересам. Вона відповідає інтересам колективного Заходу, які продукують американці, а європейці змушені підтримувати.
Європейці, злегка кривлячись, злегка саботуючи, злегка викручуючись, все-таки підтримують позиції американців.
«Загальна ситуація у світі краще не стала. Україна, яка географічно знаходиться в Європі між Росією та Заходом, у вразливій позиції. Наша ситуація сьогодні ускладнилася, й ніяке мирне врегулювання на Донбасі за допомогою колективного Заходу в цьому році нам не світить. Ми повинні самі врегулювати цей конфлікт, а це діалог – це переговори між Росією і ЛНР, і ДНР. Але на це ми не підемо, нам це не загрожує», – підсумував П. Рудяков.
Голова політради Опозиційної платформи – “За життя” Віктор Медведчук заявив, що мирний план врегулювання вже нібито підтриманий представниками «ДНР» і «ЛНР», а також Москвою та слово залишилося за Києвом.
«Цей план-концепцію і переговорну позицію для його реалізації підтримали представники Донецька та Луганська. Зараз це зробила Москва. Тепер питання залишається за Києвом, за політичною волею тих, хто при владі перебуває сьогодні, й буде перебувати завтра після проведення президентської виборчої кампанії», – сказав він.
Медведчук зазначив, що план стосовно Донбасу є шляхом для виконання Мінських угод і, відповідно, спрямований на мир.
За його словами, в Києві повинні вирішити чи можуть піти на такий крок.
Микита Синицін
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!