Чи потрібні ООС добровольці

Останнім часом навколо добровольців у зоні проведення ООС чимало розмов, початком чому стала заява командувача ООС Сергія Наєва.

«Що стосується людей, які раніше їздили для виконання незрозумілих завдань у зону бойових дій, які не мають законного права мати зброю … Тепер люди, які не входять до складу жодної силової структури, офіційно, згідно з нормами закону, позбавлені права перебувати в зоні бойових дій», – заявив Наєв.

Командувач ООС відмовився конкретизувати, добровольців яких саме формувань він мав на увазі. Однак мова може йти про ДУК «Правий сектор», який так і не влився в одну офіційну структуру. Зараз він називається УДА – Українська добровольча армія.

Наєв акцентував увагу на тому, що в районі бойових дій будуть знаходитися тільки Збройні сили України та підрозділи інших силових структур ООС.

«Зараз волонтери приїжджають не на передній край, а в тилову зону, де вони передають матеріальну допомогу, зустрічаються та спілкуються як з керівництвом бригади, так і з підрозділами, з окремими військовослужбовцями. Це робиться, в тому числі, і заради безпеки самих волонтерів. Тому що зараз у районі бойових дій, на передньому краї, небезпечно для цивільних, які не мають відповідної підготовки. Ну, і прав перебувати там – теж. Згідно з законодавством», – додав Наєв.

У «Правому секторі» обурилися через заяви командувача Операцією об’єднаних сил Сергія Наева про неможливість перебування добровольців і волонтерів на передовій. Про це йдеться в повідомленні на сайті організації. Наєв називає добровольців, які протягом 4 років виконують складні завдання пліч-о-пліч з військовими ВСУ — незрозумілими особами з незаконною зброєю. А значить, фактично відкрито називає воїнів-добровольців бандитами, неприпустимо, незважаючи на те, скільки вдалих операцій проти ворога було зроблено добровольцями за ці роки й який внесок був зроблений ними в боротьбі. Добровольці керуються законом України, про їхнє право зі зброєю в руках захищати свою територію, проте, очевидно керівникам держави не подобається існування структури, яка не підкоряється їх командам, а протидіє ворогові за покликом здорового глузду», – сказано в повідомленні.

У відповідь на закиди в адресу Наєва, на сторінці Операції об’єднаних сил в Facebook опублікували пост, адресований добровольцям.

«Об’єднані сили підкреслюють, що поважають, цінують внесок кожного добровольця, волонтера, простого громадянина України, який з початком Російської агресії разом із ВСУ долають ворога і отримують єдину для всіх перемогу», — йдеться в повідомленні.

В ООС відзначили, що на сьогоднішній день в лавах об’єднаних сил проходять службу 33 людини, які в минулому були членами добровольчих формувань.

Ці протиріччя вирішили використати пропагандисти, в усякому разі 23 липня на Ютубі з’явився відеоролік, у якому, нібито, показано роззброєння націоналістів-добровольців на Донбасі спецназом СБУ.

«Не стріляти! Зараз командири домовляться, інакше всіх вас тут покладемо!» – кричить спочатку добробатовец. Однак, спецназ все одно йде в наступ, а один із Сбушників кидає: «Бандерівці еб@ні». В кінці відео показано, що захопленого добробатівця, всього в крові СБУшники запитують навіщо він стріляв.

Втім вже користувачі Ютуба засумнівалися у правдивості відео, оскільки у кадрі ніхто не говорить українською, лише один «добробатівець», котрий до того ж занадто картинно падає при явно легкому ударі коліном та інше.

Згодом речник СБУ Олена Гітлянська на власній сторінці у Фейсбуці порадила «перед тим як знімати чи поширювати фейкові «хвільми» про СБУ – подивіться на справжню форму бійців. Аматори!», тобто спіймала авторів відеоролику на використанні форми СБУ зразка 2014 року.

Між тим 24 липня командувач ООС Сергій Наєв зустрівся з народним депутатом та засновником «Правого сектора» Дмитром Ярошем, під час якої пояснив свою позицію щодо добровольців.

«Торкнувшись теми добровольців, генерал-лейтенант Наєв підкреслив, що вважає добровольцями всіх, без поділу на тих, хто служить у Збройних Силах України, Національній Гвардії, Службі безпеки України, та інших складових сектору безпеки й оборони, а також відносить до цієї категорії бійців добровольчих батальйонів ЗСУ, МВС, СУДУ й ДУК ПС. Командування Об’єднаних сил цінує внесок кожного добровольця у справу боротьби з російським агресором, не розділяючи добровольців ні за приналежністю, ні по сфері діяльності», – сказано в повідомленні прес-служби ООС на сторінці у Фейсбуці.

Також, сторони обговорили питання участі мотивованих бійців УДА в складі всіх видів і родів ВСУ при укладенні контракту.

«Було запропоновано проходження військової служби в резерві у складі бойових військових частин спеціального призначення, розвідки і в підрозділах територіальної оборони», – повідомили в ООС.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies