Чи «світить» українцям легальна зброя?

Час від часу в українському суспільстві стають дуже актуальними ідеї щодо легалізації короткоствольної зброї, себто, пістолетів та револьверів, у певні періоди це стає доволі популярним.

З початку конфлікту на Донбасі ці ідеї стають все більш популярні, чому сприяє зростання злочинності та збільшення злочинів із використанням вогнепальної зброї, що після бойових дій стала більш доступною. Це підтверджує нещодавня перестрілка у Дніпрі під час якої використовувався цілий арсенал від офіційно зареєстрованої мисливської рушниці до автомата Калашникова.

Наразі, зараз є три шляхи згідно із яким людина в Україні може отримати зброю:

  • у зв’язку із особливостями професійної діяльності – журналісти, судді, та представники деяких інших професій можуть отримати дозвіл и придбати травматичну зброю;
  • для зайняття охотою та використання для самозахисту – будь-яка людина, що має кошти для придбання зброї, є несудимою та не має психологічних вад може придбати мисливську зброю – рушницю чи карабін;
  • мати якісь заслуги перед Україною – тоді людина може розраховувати на нагородження іменною, до того ж бойовою зброєю, наприклад МВД України з 2010 по 2016 роки видала більше тисячі «стволів».

Втім, багатьом травматична зброя здається вже не дуже актуальною, адже у країні «гуляє» чимало бойової зброї, а до того ж й стріляє.

Ось лише декілька прикладів:

28 липня, Київ – невідомий наніс 5 поранень молодому чоловіку із травматичної зброї;

10 серпня, Київ – на Вокзальній площі двоє невідомих зловмисників відкрили вогонь із травматичної зброї, внаслідок чого постраждали троє чоловіків, отримавши поранення рук та ніг;

10 серпня, Полтава – внаслідок побутового конфлікту на пляжі річки Ворскла 22-річний чоловік відкрив стрілянину із мисливського карабіну, внаслідок чого загинула одна людина та ще дві, у тому числі дитина 2010 року народження, були поранені.

Не лишається без справи й нагородна зброя, так, 1 серпня Генеральна прокуратура України закрила справу щодо поранення народним депутатом України Сергієм Пашинським минулої зими мешканця одного із сіл Васильківського району Київщини В’ячеслава Химикуса під час сварки на дорозі.

Звичайно ж, це далеко неповний перелік ситуацій, коли використовувалася зброя, що була або могла бути у зловмисників, цілком легально. Це говорить проти того, що легальна зареєстрована зброя не буде використовуватися під час злочинів, як про це кажуть деякі прибічники легалізацію в Україні вогнепальної зброї. Скоріше за все вона перш за все піде у діло як раз під час побутових сварок і навряд чи його власника зупинить той факт, що у його супротивника також є зброя, просто він буде намагатися використати зброю першим.

Втім, серед народних депутатів України існує чимале лобі, що не лише виступає за легалізацію вогнепальної зброї, але й робить шаги до цього, причому до нього входить і народний депутат України Сергій Пашинский.

«Моя позиція досить чітка. Я знаю, що колеги зараз пишуть відповідний законопроект, я готовий його підписати. Я вважаю, що перший крок треба робити. Потрібно визначити категорії людей, яким ми не боїмося давати короткоствольну зброю: люди, які без зауважень, якихось дисциплінарних, служили в армії, Нацполиции, в СБУ», – заявив народний депутат в ефірі одного із телевізійних каналів України, підкресливши, що законопроект готують на осінь.

Щоправда, це мало місце після резонансного замаху на колишнього бійця добровольчого батальйону імені Джохара Дудаєва Адама Осмаєва, то ж було актуально на той час.

Можна не сумніватися, що супротив легалізації виступить МВС України у якого така легалізація відніме монополію на зброю і цілком можливо, додасть роботи. Крім того таке рішення, продиктоване бажанням допомогти громадянам захиститися від навали злочинності, фактично визнає провал реформи поліції, що виявилася неспроможна виконати своє головне завдання – забезпечити безпеку громадянам.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies