Чи залишиться льодовий у власності громади?
Питання Льодового палацу спорту залишається болючим не тільки для сєвєродончан, але і для всіх жителів Луганщини.
Луганський прес клуб організував круглий стіл з цього питання за участю журналістів і громадськості.
ІСТОРІЯ ПИТАННЯ
Як повідомив Олексій Свєтіков, який проводив журналістське розслідування з питання власності будівлі, Льодовий палац спорту ще в 2005 році став заставним майном іпотечного договору під кредити для міського «Теплокомуненерго». З поверненням грошей у міста виникли проблеми, накопичилася заборгованість. У підсумку, комерційний банк вирішив забрати Льодовий палац в свою власність: кілька разів звертався до судів. Але кожен раз судді залишали спорткомплекс у власності громади.
Як повідомив Григорій Пригеба, який працював заступником міського голови, за втручання прокуратури вдалося запобігти відчуженню на користь комерційного банку будівлі Льодового палацу спорту. Органами прокуратури Луганської області було ініційовано вступ в судовий розгляд даної справи на стороні громади Сєвєродонецька.
Крім того, городяни подали позови до суду про повернення спортивної арени у власність міста. Позивачі, як і міська рада, вважають, що спорткомплекс був переданий у власність банку незаконно.
Льодовий палац спорту був закритий 6 квітня, рішенням сесії міськради. Про це сєверодончани знали від депутата міськради Ольга Лішік.
Всі спортивні секції були або перенесені в інші спортивні зали, або припинили заняття. За кілька місяців до цього спортивна арена була передана держреєстратором у власність комерційного банку.
ГРОМАДСЬКІ АКТИВІСТИ ПОДАЛИ ПОЗОВИ НА НЕЗАКОННІ РІШЕННЯ
«Ця ситуація сформувалася в 2016 році, – вважає Олексій Малеванець, голова громадської ради при Сєвєродонецькій міськраді, – На громадській раді, яка була рік тому, я вивчив цю проблему. На той момент я пропонував передати в управління області, і була така ситуація щоб передати цей Льодовий палац на баланс області. Це було не зроблено. І сталося те, що повинно було статися. Льодовий палац був незаконно віджатий. Я, як житель міста Сєверодонецька, вважаю, що ми повинні боротися за своє майно, тим більше Льодовий – це перлина Луганській області, і він повинен бути переданий у власність громади. Я подав позов до суду, Це не тільки я, у нас є група однодумців. Мені допомагала і команда Олексія Свєтікова. Ми з ним обговорювали цю ситуацію, і ми думаємо в одному напрямку, що Льодовий потрібно повертати. І потім його реконструювати і розвивати. Подали позов, позов зараз зареєстрований, був прийнятий. Ще не було жодного судового засідання, тобто ми чекаємо. Я думаю цю ситуацію потрібно розголошувати».
Як вважає голова громадської ради при міськраді Олексій Малеванець, процедура перереєстрації була незаконною. «Сама реєстраційна служба викликає підозру. Це якась луганська філія одеського підприємства … Одноразового реєстратора під Льодовий палац організували, я так розумію, щоб він провів цю перереєстрацію », – каже активіст.
Як повідомив Григорій Пригеба, перереєстрація підприємства проводилася не на території України, а це теж незаконно.
«Реєстратори не несуть відповідальність за свої дії, – поділився Олексій Свєтіков, – Наприклад, якби такі дії вчинив нотаріус, у нього могли б навіть забрати майно, а тут такі питання вирішуються по-іншому. Це підприємство здійснило перереєстрацію з комунальної власності Сєвєродонецька ще 22 листопада минулого року і переписала з власності територіальної громади у власність РВС банку. Це незаконно. Це незаконно, тому що в законному пакеті є така норма, що якщо це майно державне або в комунальній власності, може нотаріус переписати тільки за рішенням суду. Для цього було кілька судів, але їм відмовили у відчуженні права власності, відмовили банку, але потім взяли реєстратора, який це зробив».
За словами Олексія Свєтікова, термін оскарження дій державного реєстратора в адміністративному порядку закінчувався 22 травня. І двоє жителів міста встигли буквально в останній день подати свої позови.
ЩО ЗАРАЗ З ЛЬОДОВОГО
«Зрозуміло, що банку сам Льодовий не так вже й потрібний, – поділився Олексій Свєтіков, – вони уклали договір оренди з виконкомом, за мінімальною вартістю оренди, тобто вони дозволяють місту користуватися цим об’єктом, вони платять податки за Льодовий палац».
ЧИ Є ВАРІАНТИ?
«Ми сподіваємося, що вдасться все-таки в судовому порядку повернути Льодовий у власність міста. Але, навіть, якщо так вийде, Все одно потрібно повертати борги, – вважає Олексій Свєтіков, – Є встановлена судом сума в 4 млн 200 тис гривень ».
ЩО ДАЛІ?
«Нам потрібно відновлювати льодове покриття, а в чужій об’єкт, тобто, у власності РВС банку вкладати буде неможливо, – повідомив Олексій Свєтіков, – і нас спільна позиція, що Льодовий все-таки важкуватий за змістом, це дуже дорого, і нічого страшного, якщо це буде на балансі обласної ради. Обласна рада формально існує, існує така юрособа «Луганська обласна рада». Насправді, це власність територіальної громади Луганської області».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!