Чи зміниться ситуація на Донбасі після вибору Путіна

2800
коментарі відсутні

Чи зміниться ситуація на Донбасі після вибору Путіна

Володимир Путін залишиться президентом Росії до 2024 року. Він переміг на виборах, які відбулися 18 березня з рекордним результатом — 76,6% (за підсумками обробки 99,84% голосів). Про це розповіла на брифінгу голова ЦВК Елла Памфілова. Хоча Остаточні підсумки виборів будуть оприлюднені протягом 10 днів проте підсумкові дані можуть скоректуватися дуже мало.

Що означає для України та передусім для Донбасу перемога Володимира Путіна?

Більшість оглядачів вважають, що принципово нічого не зміниться.

Так, російський політолог Дмитро Орєшкін у статті для видання «Апостроф» висловив думку, що не варто очікувати після виборів і нового підходу Кремля до питання Донбасу. У Путіна все менше ресурсів, у тому числі чисто економічних. І він чудово розуміє, що “приєднати” Донбас, чого від нього чекає значна частина націонал-патріотичного електорату, він не в силах. Репутаційні, економічні та санкційні витрати будуть просто неймовірні. Більш того, він абсолютно не в захваті від такої ідеї. Але, наскільки я розумію, і Порошенко не дуже рветься цей камінь брати собі на шию. Слова-то він говорить, але в практичних діях йому це не дуже треба, скажімо прямо. Тому я думаю, що Донбас буде в проміжному статусі, як Придністров’я, Північний Кіпр, Абхазія і Південна Осетія.

«Змінити Путін навряд чи щось зможе. Треба розуміти дуже просту річ: у нього дуже вузький коридор можливостей», – пише політолог.

Український військовий експерт Дмитро Снігірьов також вважає, що навряд чи на сході України істотно погіршиться ситуація після виборів Путіна. Але треба чітко визнати, що конфлікт заморожений. Буде абхазький сценарій. У кращому випадку Росія погодиться на миротворців на лінії розмежування.

Експерт зазначає: питання України розглядається як один з елементів зовнішньополітичної гри Росії з Заходом. Де Путін, то буде послаблювати позицію – в Сирії, КНДР, Ірані. Десь посилювати – як в Україні. Один з таких важелів впливу – обмін військовополоненими.

«Війну на Донбасі Путін і далі буде використовувати як елемент впливу на Захід і Україну, щоб не дати нам спокійно розвиватися. Заморожений конфлікт. У кращому випадку Росія погодиться на миротворців на лінії розмежування. Тим більше не буде контролю над кордоном з боку миротворців», – зазначає Дмитро Снігірьов.

До того ж, за його словами, в уяві Заходу контроль миротворців над кордоном – це фіксація того, що там відбувається. Миротворці не стануть вступати у військове протистояння з РФ. Вони будуть мати мандат на підтримання миру, а не на примусове роззброєння проросійських бойовиків.

«Україні потрібно розраховувати лише на власні сили. На п’ятому році війни варто вже про це сказати. Тому що йде розхолодження нації: на кшталт санкції, миротворці вирішать конфлікт на Донбасі. А у нас в оборонній сфері відбувається щось незрозуміле. Армію треба не розкрадати, а розвивати», – підкреслив Снігірьов.

А от політолог Віктор Небоженко вважає, що Путін може змінити позицію по Донбасу.

«Звичайно, перед тим, як дати задню, за всіма законами чекістської психології, буде принципова спроба залякати Україну», – підкреслив політолог.

Можлива імітація наступу, додав експерт.

«Однак реально Росія не може дозволити собі зараз наступ у напрямку України», – зазначив він.

«Якщо він почне наступати на Донбасі, отримає з боку Заходу потужний наступ у Сирії. От і все. Дві війни йому не під силу», – констатував експерт.

За думкою політолога, поступово Путін буде приходити до думки про миротворців на всій території Донбасу, що означає виведення важкого озброєння, суто російських військ, пояснив фахівець.

«Головне, щоб увійшли миротворці. Далі – вже техніка. Сила Путіна на Донбасі побудована виключно на дуже жорсткому поводженні і повному контролі. Як тільки в цьому контролі будуть з’являтися нові сили, Путін буде змушений прибрати принаймні росіян. Вести бій на дві війни – в Сирії і на Донбасі – він не в силах. Хоча спалах збройного зіткнення він спробує організувати», – резюмував Віктор Небоженко.

Щодо самопроголошених республік Донбасу їм також навряд чи слід розраховувати на власне визнання з боку РФ чи іншого поліпшення ситуації.

Ще у лютому міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що керівництво Росії не буде визнавати створення так званих “ДНР” і “ЛНР.”

«Дане слово, особливо коли воно стало предметом переговорів і було схвалено Радою Безпеки ООН, ми завжди тримаємо і виконуємо. Мінські домовленості ніхто не відміняв. Я вважаю, що той, хто зробить перший крок до зламу мінських домовленостей, здійснить колосальну помилку», – заявив в ефірі російського ТБ Сергій Лавров.

Міністр закордонних справ Російської Федерації підкреслив, що таким чином РФ дотримується Мінських домовленостей.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика