Чим ближче миротворці на Донбасі, тим гучніше заяви Росії

За реакцією та заявами російських дипломатів та політичних діячів можна відслідковувати ситуацію навколо можливого вводу на Донбас миротворців, перемовини про що йдуть ще з осені, втім, без особливого успіху.

Українську ініціативу з введення миротворців несподівано підтримала і Росія, щоправда, умови, за яких на думку РФ повинна діяти на Донбасі, значно відрізнялися від українських.

Головними відмінностями були кількість миротворчої місії, її завдання, та пункти розміщення.

Отже, Україна наполягала на введенні численної місії, що мала б взяти під контроль державний україно-російський кордон, у той час Російська Федерація вважає, що кількість миротворців повинна бути відносно невеликою, а їхнім головним завданням мала б бути охорона співробітників місії ОБСЄ, що працюють на Донбасі, або ж максимум розміщення миротворців на лінії зіткнення між ворожими сторонами.

Численні перемовини між спеціальним представником Госдепартаменту США по Україні Куртом Волкером та помічником президента РФ Владиславом Сурковим по питанню миротворців, жодних результатів наразі не принесли.

Між тим, в Україні вважають це питання критично важливим, оскільки введення миротворців у перспективі спроможне повернути Україні непідконтрольну частину Донбасу.

«Я скажу, як це зроблять росіяни. Вони зроблять це дуже швидко. Вони просто виведуть свої війська, як з Німеччини в 90-х. Просто візьмуть і вийдуть», – упевнений Колесніков. Експерт вважає, що миротворча місія буде введена на Донбас на умовах Києва, а не Москви. Зрозуміло, що миротворців введуть і на тих умовах, які влаштовують Україну. Тобто на кордоні. Якщо миротворців введуть на кордон, то ми безкровно візьмемо під контроль ці території», – вважає український військовий експерт Юрій Колєсніков.

Можна сказати, що незважаючи на протидію РФ та поки що незрозумілий статус самої миротворчої місії, вже декілька країн заявили про готовність відправити до Донбасу миротворців, зокрема, Швеція, Фінляндія та Білорусь. Щоправда, стосовно участі останньої в Україні думки доволі різні, більшість українських політиків вважають участь білоруських миротворців небажаною, так само, як і участь у місії ООН російських військових, оскільки Білорусь є провідником політики РФ.

Незважаючи на численні випади з боку РФ, що нібито Україна не виконує мінські домовленості, на Заході вважають інакше: так, США та деякі країни Європи прямо говорять про недотримання домовленостей, що були підписані у столиці Білорусі, та говорять про необхідність посилення санкцій проти Росії.

Зокрема, 17 лютого міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель під час Мюнхенської конференції заявив, що санкції відносно Росії можуть бути поступово ослаблені після введення в Донбас місії ООН. Німецький міністр наголосив, що це має посприяти втіленню в життя планів щодо стійкого припинення вогню в зоні конфлікту. Крім того, Габріель підкреслив, що «нереалістично» наполягати на повному виконанні мінських угод перед частковим зняттям санкцій з Москви.

Втім, Члени Християнсько-демократичного союзу (ХДС), який очолює канцлер Німеччини Ангела Меркель, розкритикували слова міністра закордонних справ ФРН Зігмара Габріеля, який заявив про можливе ослаблення санкцій щодо Росії, передає Bild am Sonntag.

«Поки російський уряд не виконує мінські угоди, скасування санкцій є абсолютно неправильним сигналом і сигналом Путіну не міняти свою політику», — заявив голова міжнародного комітету парламенту ФРН Норберт Реттген. Він додав, що в ході коаліційних переговорів ХДС разом з соціал-демократами «були єдині в думці, що зараз хід за Росією».

При цьому заступник голови блоку правоцентристських політичних партій ХДС/ХСС Йоханн Вадефуль вважає, що заява глави МЗС суперечить результату переговорів коаліції. За його словами, поступове ослаблення санкцій не розглядається.

У свою чергу Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що війна на Донбасі, яку розпочала Росія, сталася «внаслідок політики, яку проводили США і країни НАТО» після «холодної війни».

Таку заяву він зробив в інтерв’ю сербському агентству «БЕТА», передають «РИА Новости».

«Українська криза не стала причиною нинішніх відносин між Росією і Заходом, він скоріше став наслідком тієї політики, яку західні країни, насамперед США та країни НАТО проводили після закінчення “холодної війни”, – сказав Лавров. “Для нас не стало сюрпризом те, що відбулося на Україні. Це стало, як я вже сказав, наслідком тієї лінії, яку вибрала НАТО” – додав він.

Подібні заяви є черговим прикладом спроби перекласти провину на плечі інших, а також передвісником майбутньої спроби скомпрометувати саму ідею введення миротворців на Донбас не на умовах Кремля, котрі вочевидь не влаштовують нікого окрім самої Росії і тому не будуть прийняті іншими зацікавленими сторонами.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies