Чому медичні послуги в Селидівській громаді на високому рівні

Медичні послуги в Селидівській громаді дійсно на високому рівні. Громада – в лідерах регіону з темпів вакцинації проти ковід, надання медичних послуг як першої, так і другої ланки. Не вистачає лікарів, але їх готові заохочувати через програму місцевих стимулів.

Амбулаторії з сучасним ремонтом

Саме за організацію надання медичних послуг на первинному рівні Селидівська міська громада отримала дві відзнаки за перші місця в конкурсах «Найкращі практики місцевого самоврядування: на місцевому та на всеукраїнському рівнях.

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги розробили стратегію розвитку на три роки, опрацювали пріоритетні напрямки. За три роки провели капітальний ремонт з термомодернізацією усіх чотирьох амбулаторій на території громади. Ремонти робили за гроші з ДФРР, обласного та місцевого бюджетів. Загалом залучили понад 29 млн грн.

«У нас пацієнтоорієнтований підхід, – зазначає директорка ЦПМСД Олена Марченко. – Кожен пацієнт має прийти в комфортні умови та отримати якісну медичну послугу».

У кожній амбулаторії зробили куточки пацієнтів, зони Wi-Fi, батьківські кімнати. Діти не бояться йти на прийом до лікаря, бо в медзакладі нема запахів ліків, а коридори нагадують зручну адміністративну будівлю. Комфорт та доступність – це про кожну амбулаторію та всі медичні послуги Селидівської громади взагалі.

Медичні послуги в Селидівській громаді – для зручності пацієнтів

У листопаді 2020 року тут розпочав працювати кол-центр, де протягом року обробили 98 тис. дзвінків – вхідних та вихідних. Через кол-центр можна записатись на прийом до лікаря чи на вакцинацію, викликати лікаря додому, отримати консультацію чи роз’яснення щодо роботи медзакладу. Три операторки кол-центру допомагають скласти маршрут пацієнта, кол-центр працює на всі чотири амбулаторії.

«Цей крок був вкрай потрібен, адже саме почав вирувати COVID-19. Населення громади потребувало віддаленої допомоги, відповідей, уточнень, особливо ті, кому важко самостійно дістатися амбулаторій», – каже Олена Марченко.

Записатись на прийом до лікаря можна також через сайт ЦПМСД, де розміщена корисна для пацієнтів інформація про роботу поліклініки. У 2019 році Селидівський ЦПМСД брав участь у проєкті від USAID, разом з іншими 14 медзакладами по країні був відзначений як ЦПМСД передового досвіду в Україні.

Стимули для лікарів

Загалом у ЦПМСД працюють п’ятнадцять сімейних лікарів та чотири педіатри. Підписані понад 30 тис. декларацій на медичні послуги в Селидівській громаді не тільки з місцевими жителями, але й з мешканцями сусідніх населених пунктів з Курахівської та Новогродівської громад.

Сімейних лікарів не вистачає. З початку цього року в громаді запровадили програму місцевих стимулів. За словами в.о. голови Селидівської міської ради Руслана Сукова, тут чекають на молодих лікарів готових жити й працювати в громаді.

«Ми надамо безкоштовне житло, будемо компенсувати комунальні послуги, дамо сто тисяч гривень «підйомних» для тих лікарів, які готові переїхати до Селидівської громади. Підвищуватимемо кваліфікацію медиків. Налагоджуємо співпрацю з медичними закладами, чекаємо випускників – молодих лікарів», – каже Руслан Суков.

До Селидового на лікування

Сучасним діагностичним обладнанням оснащена Селидівська центральна лікарня. Директор Селидівської центральної лікарні Олександр Макій розповідає, що в лікарні за останні роки з’явилось багато нового обладнання.

Лікувальний заклад розрахований на 190 ліжок, тут є всі необхідні відділення для вторинної медичної допомоги. Деякі з них працюють на районному та регіональному рівні, бо мають необхідне обладнання для діагностики та лікування. Наприклад, мамограф або сучасний рентген-апарат.

Комп’ютерний томограф тут встановили наприкінці 2020 року. За минулий рік завдяки йому понад 900 людей пройшли діагностування, яке допомагає розпізнати інсульт та інші критичні стани пацієнта.

У Селидівській лікарні працюють вузькопрофільні спеціалісти. До ендокринолога, наприклад, їдуть житлі Курахівської та Мар’їнської громади. Окуліст проводить операції – це також вузька спеціалізація. До дитячих хірургів також везуть маленьких пацієнтів з Курахівської громади. Потребує лікарня й додаткового обладнання. Наприклад, хірургічного мікроскопа для окуліста. Таке обладнання коштує до півмільйона гривень. Автопарк теж потребує оновлення – авто тут служать по 30 років.

Для першої допомоги та діагностики

У Селидівській центральній лікарні працює оновлене відділення екстреної медичної допомоги, його зробили на базі прийомного відділення. Завідувач цього відділення Олександр Марченко згадує, що раніше в лікарні були обмежені можливості, саме через нестачу потрібного обладнання. Наразі ситуація змінюється на краще, особливо після відкриття відділення екстреної медичної допомоги. Сьогодні тут працюють сучасний рентген-апарат, апарат УЗД, портативне обладнання. Реанімація оснащена киснем.

«Усі пацієнти, що потрапляють до Селидівської лікарні, проходять через наше відділення, – пояснює Олександр Марченко. – Тут проводимо діагностику, надаємо першу медичну допомогу та направляємо на подальше лікування. За минулий рік через відділення пройшли декілька тисяч пацієнтів. Тільки ковідних було понад 550».

Станція для виробництва кисню

У середині січня поточного року в Селидівській лікарні почала працювати киснева станція. Її збудували  для інфекційного відділення за гроші з обласної субвенції. Будівництво системи киснепостачання й монтаж кисневої станції обійшовся у 3,7 млн грн. До сорока існуючих кисневих точок додали ще шістдесят.

У лікарні кажуть, що для збільшення потужності подачі кисню до ліжок ведеться розробка проєкту зі встановлення додаткової кисневої станції коштом держбюджету.

Також триває ремонт та переобладнання котельні, яка опалює Селидівську лікарню. Місцевий бюджет профінансував проєктно-кошторисну документацію. Роботи ж ведуть за рахунок субвенції з обласного бюджету. Перехід на нові котли дозволить значно заощадити на теплопостачанні.

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies