Чинні умови участі українців у державній іпотечній програмі єОселя мають переглянути, оскільки вони не допомагають вирішувати житлове питання мільйонів громадян, зокрема вимушених переселенців.
Про це заявила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
Під час публічних консультацій на тему «Сучасна та ефективна житлова політика» вона наголосила, що для більшості українців програма сьогодні майже недоступна.
«Нині за умовами програми громадянин може придбати житло здебільшого на первинному ринку: воно повинно буде збудоване не пізніше, ніж 3 роки тому. Але, як ми побачили, українці потребують можливості купувати житло там, де вони хочуть, а не лише в містах, де встигли хоч щось побудувати за останні три роки, а також треба дозволити кредитувати садибні будинки у сільській місцевості», – пояснила народна депутатка.
Вона порівняла ефективність державної програми компенсацій за пошкоджене або знищене житло єВідновлення, яка дає можливість придбати квартиру як на вторинному ринку, так і на первинному.
Шуляк наголосила, що сьогодні потрібно підвищити вік житла, яке можна купувати, використовуючи можливості єОселі, — запровадити можливість купувати житло не старше 15 років, замість 3 років, як зараз. Якщо лишити цю норму без змін, то з пропозиції випадає фактично вся житлова нерухомість, збудована до 2021 року, коли у країні був свого роду будівельний бум.
Вона додала, що переселенці з районів, які або тимчасово окуповані, або де нині ведуться бойові дії, далеко не завжди обирають для нової домівки Київ або інші великі міста, де нового житла дійсно багато.
Також надзвичайно високий відсоток громадян прагнуть придбати не квартиру, а приватний будинок, що, згідно з чинними умовами програми єОселя, наразі неможливо, тож цю норму потрібно скоригувати.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!